top of page

ЗАРЕЄСТРОВАНО ПАКЕТ ЗАКОНОПРОЄКТІВ ЩОДО ЕКОНОМІЧНОЇ ПІДТРИМКИ КУЛЬТУРИ ТА КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ


Члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики зареєстрували пакет законопроєктів - 3377, 3378, 3379, спрямовані на економічну підтримку культури та креативних індустрій, у зв’язку з дією обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, - Фейсбук.

Зміни пропонуються до Бюджетного та Податкового кодексів України, а також до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу тощо.

Зокрема, згідно із законопроєктами, передбачаються такі рішення: - Введення податкових пільг та преференцій зі сплати орендної плати та податку за земельні ділянки державної та комунальної власності - Звільнення деяких операцій від: сплати податку на додану вартість, податку на прибуток, туристичного збору, податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, податку на нежитлову нерухомість, включення до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу суми коштів або вартість майна у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, для провадження діяльності у сфері культури. - Надається можливість зменшення орендної плати за користування нерухомим майном. - До переліку захищених статей бюджету додається: ▪️оплата праці закладів культури, що отримують фінансову підтримку з державного бюджету; ▪️заходи з охорони культурної спадщини: облік, запобігання руйнуванню або заподіянню шкоди, забезпечення захисту, збереження, утримання, відповідного використання, консервації, реставрації, ремонту, реабілітації, пристосування та музеєфікації об'єктів культурної спадщини. - Спрощується процедура отримання державної допомоги суб’єктами господарювання, які зазнали втрат через обмеження або заборону діяльності в умовах карантину. - Державна підтримка кінематографії до кінця року доповнюється новою формою - наданням державної субсидії на розвиток кінопроекту обсягом до 100% включно загальної кошторисної вартості розвитку відповідного кінопроекту. - Удосконалюється законодавче поле у разі надання закладом культури в користування іншим суб'єктам державного та комунального майна. - Телерадіоорганізації та провайдери програмної послуги, що використовують радіочастотний ресурс, звільняються від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. - Встановлюється ставка ПДВ у розмірі 10% для операцій з постачання комунальних послуг та електричної енергії. - Вводиться поняття гранту, який надається Українським культурним фондом, у податковому і бюджетному законодавстві, доповнюються підстави та порядок його надання й оподаткування.

При цьому Кабінету Міністрів рекомендується, зокрема, передбачити одноразову фінансову підтримку у розмірі до 100 000 грн для самозайнятих осіб і суб’єктів господарювання з кількістю штатних працівників до 15-ти осіб і оборотом до 5 млн грн на рік на часткове покриття видатків, пов’язаних, зокрема, із сплатою орендних платежів, виплатою заробітної плати, податків та зборів. Разом з тим уряду рекомендовано забезпечити компенсації частини відсотків по банківських кредитах для суб’єктів господарювання, у штаті яких офіційно працевлаштовані не менше ніж 50 осіб, і які під час карантину не проводили скорочень працівників або створять щонайменше 50 робочих місць після закінчення карантину, а також передбачити компенсації за часткове безробіття працівників як державного, так і приватного сектору.

За даними Держстату, 9,5% від загальної кількості суб’єктів господарювання становлять підприємства креативної індустрії. Їхній прямий внесок в економіку становить 4% ВВП, а також ці індустрії демонструють найбільший відсоток росту, зокрема у доданій вартості. У креативній індустрії та сфері культури на сьогодні задіяний мільйон осіб. З 16 березня по 1 травня 2020 втрати у сфері культури складуть 5,8-8,7 млрд грн. Скорочення робочих місць - на рівні 20% задіяних осіб.

Comments


bottom of page