top of page

ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ ВРУ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИПід час нинішнього засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики народні депутати слухали Звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2020 рік діяльності.

Народна депутатка Ірина Констанкевич звернулася до представників Національної ради щодо наступного:

чому ТОВ «ЗЕОНБУД» не виконує своїх ліцензійних зобов’язань, зокрема немає 95% забезпечення населення теле і радіомовленням;

покриття стабільним українським мовленням в прикордонних областях та на тимчасово окупованих територіях України;

необхідність придбання і встановлення державного Мультиплексу з метою забезпечення інформаційної безпеки. Це треба зробити категорично! Це в інтересах держави.

Цифри та дані зі Звіту Національної Ради:

- станом на кінець 2020 року для розповсюдження українського телерадіомовлення на території Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим залучено 390 частотних присвоєнь.

Із них:

- у Донецькій області – 82 FM-частоти для мовлення 31 радіостанції, 1 АM-

частота для мовлення 1 радіостанції, 26 телевізійних каналів у цифровому стандарті для трансляції 40 телепрограм і 55 телевізійних каналів в аналоговому стандарті для трансляції 24 телепрограм;

- у Луганській області – 73 FM-частоти для мовлення 21 радіостанції, 29 телевізійних каналів у цифровому стандарті для трансляції 35 телепрограм і 62 телевізійних канали в аналоговому стандарті для трансляції 11 телепрограм;

- у Херсонській області – 27 FM-частот для мовлення 15 радіостанцій, 1 АM- частота для мовлення 1 радіостанції, 17 телевізійних каналів у цифровому стандарті для трансляції 38 телепрограм і 17 телевізійних каналів в аналоговому стандарті для трансляції 8 телепрограм.

● 2020 року Національна рада продовжила розпочату у 2019 році розбудову цифрового наземного телевізійного мовлення – так званого цифрового поясу безпеки – на територіях із особливим режимом мовлення. Проєкт передбачає запуск 11 мультиплексів на відповідних територіях Донецької, Луганської та Херсонської областей.

● станом на грудень 2020 року радіопрограми суспільного мовника можуть розповсюджуватися з використанням 279 частот FM-діапазону:

«Українське радіо» – 181 FM-частота;

«Радіо «Промінь» – 54 FM-частоти;

«Радіо «Культура» – 44 FM-частоти.

Найбільшою FM-мережею в Україні є саме мережа «Українське радіо», яка охоплює 191 населений пункт у 24 областях. Радіостанція мовить у 22 обласних центрах і всіх містах із населенням понад 500 тис. осіб.

Вирішили рекомендувати Верховній Раді України розглянути Звіт Національної Ради за 2020 рік та визнати його задовільним.

Commentaires


bottom of page