top of page

ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ ВРУ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ: ПРО ГОЛОВНЕ


Що підтримали під час першого засідання Комітету у шостій сесії?

- підтримали за основу та в цілому у редакції Комітету законопроєкт №5585-1 щодо стимулювання збільшення народжуваності.

Що пропонується законопроєктом?

Встановити наступні розміри допомоги при народженні дитини:

50 000 грн - на першу дитину;

100 000 грн - на другу дитину;

150 000 грн на третю та кожну наступну дитину.

- Вирішили винести на розсуд парламенту проєкт Постанови №5744 про 80-річчя трагедії Бабиного Яру, проєкт Постанови №5290 про додаткові заходи з ушанування пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру та Голокосту та проєкт Постанови №5412 про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру та з увічнення пам’яті жертв Голокосту.

- виришіли рекомендувати ВРУ за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу законопроєкт №5816 про внесення змін до статті 30 Бюджетного кодексу України.

Що пропонується?

Включити до переліку видатків, що можуть здійснюватися зі спецфонду бюджету видатки на промоцію та просування національного кінематографу, розвиток кіноіндустрії (в тому числі оновлення матеріально-технічної бази).

- вирішили рекомендувати ВРУ прийняти за основу та в цілому закопроєкт №5824 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо збереження залишків коштів за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг на рахунках відповідних місцевих бюджетів.

Чому законопроєкт важливий?

Законопроєкт уможливлює використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг.

- Народна депутатка Ірина Констанкевич, членкиня групи «Партія «За майбутнє» запропонувала направити листи до різних комітетів та фракцій із пропозицією подати дати до проєкту Постанови про відзначення ювілеїв у 2022 році.

Comments


bottom of page