ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ ВРУ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ: ПРО ОСНОВНЕ


- Законопроєкт №5064 «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» вирішили рекомендувати ВРУ прийняти законопроєкт за основу і в цілому в редакції Комітету.

Законопроєктом пропонується:

- встановити вартість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у розмірі трьох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років, встановленого законом на 1 січня відповідного року;

- передбачити повноваження органам соціального захисту населення щодо призначення та виплати допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов’язкового соціального страхування.

Законопроєкт №4692 «Про внесення змін до статті 89 Бюджетного кодексу України» вирішили рекомендувати ВРУ прийняти в першому читанні за основу і в цілому.

Законопроєктом уможливлюється фінансування центрів культурних послуг за рахунок коштів сільських, селищних, міських бюджетів.

- Вирішили провести комітетські слухання 31 березня на тему: «Про забезпечення стабільного українського мовлення на тимчасово окуповані та прикордонні території України», а також створити робочу групу для організації підготовки слухань.

А також вирішили скерувати до Кабміну листа, аби у змінах до Держбюджету 2021 року було передбачено збільшення фінансування у поточному році підтримки мовлення на ТОТ до 100 млн. грн.

Віце-прем‘єр-міністр - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, який був присутній на засіданні Комітету, вніс пропозицію провести обговорення щодо покращення мовлення на ТОТ та прикордонних областях. Навів інформацію про стан та кількість російських мовників на території ТОТ, а також про захоплення українських FM-хвиль російськими мовниками.

Народна депутатка Ірина Констанкевич поінформувала Віце-прем’єра, що це питання є в полі зору нашого комітету і протягом 2020 року працювала робоча група, було проведено 6 засідань з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення ПАТ «НСТУ» у контексті інформаційної безпеки.

Спільно з колегами напрацювали рішення і рекомендації, які стосувалися гарантування інформаційної безпеки усім прикордонним областям.

З-поміж рекомендацій також наголошували на збільшенні фінансування програм для закупівлі підсилювачів, мультиплексу. У часи загострення інформаційної війни важливо розширювати мережу достовірних джерел інформації.

У Різному Ірина Констанкевич запропонувала провести комітетські слухання, з метою обговорення питання стану друкованих ЗМІ. Це питання не один рік дебатується. Тому потрібно проаналізувати, які є реальні проблеми та що можна зробити на державному рівні.

Через відсутність ефективної політики державної підтримки медіа в Україні маємо критичну ситуацію в сфері друкованих ЗМІ.

Прозвучала ініціатива створити робочу групу, підготувати матеріали для комплексного обговорення стану друкованих медіа.