top of page

ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛТИКИ: ПРО ОСНОВНЕ

- розглянули та вирішили рекомендувати Верховній Раді України проєкт Закону про внесення змін до Закону України №2072 «Про телебачення і радіомовлення» щодо удосконалення механізмів забезпечення прозорості власності та фінансування аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації.


За законопроєктом Національній раді надаються повноваження щодо співпраці з правоохоронними і фіскальними органами в організації та проведенні перевірок звітів щодо фінансових операцій.


- проєкт Закону про внесення змін до ч. 8 ст. 73 Закону України №3079 «Про телебачення і радіомовлення» щодо забезпечення свободи слова та вираження поглядів вирішили відхилити.


Аргументація: запропоновані зміни до Закону, у разі їх ухвалення, стимулюватимуть використання російської мови під час прямих ефірів без будь-якої відповідальності для мовників.


У контексті інформаційних викликів та забезпечення інформаційної безпеки для держави ухвалювати такий законопроєкт не можна.


- Законопроєкт №4188 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо протидії інформаційній війні вирішили рекомендувати ВРУ прийняти за основу.


Аби мінімізувати російську пропаганду в інформаційному просторі України, у законопроєкті пропонується заборонити поширення у медійному просторі тверджень, що містять факти заперечення військової агресії щодо України, окупації частини території України і ведення гібридної війни проти України зі сторони Російської Федерації.


- обговорювали ad hoc рішення Комітету щодо призначення трьох членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України від депутатських фракцій та груп. Будемо готувати пропозиції, аби депутатська група «Партія «За майбутнє», як й інші, мала свого представника у Наглядовій раді.


Comentários


bottom of page