ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ: ПРО ОСНОВНЕ


Під час засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики обговорили законопроєкт №4318 «Про внесення змін до Закону України «Про культуру» щодо загальних засад надання населенню культурних послуг» та подані до нього правки.

З позитивного і дуже важливого - комітет підтримав нашу ініціативу народної депутатки Ірини Констанкевич щодо КУЛЬТУРНОЇ СУБВЕНЦІЇ, тобто бюджетного фінансування базового набору культурних послуг для громадян.

Як зазначає Ірина Констанкевич: «До 2014 року фінансування культури здійснювалося за рахунок коштів із державного бюджету у вигляді субвенції на культурні послуги.

Ми вважаємо, що маємо відновити цей механізм підтримки культури з боку держави».

Задля розроблення дієвого механізму підтримки місцевих бюджетів в умовах децентралізації у питанні забезпечення культурними послугами, вирішили:

- створити робочу групу для розробки і внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження культурної субвенції;

- зобов’язати Кабінет Міністрів України розробити методологію обрахування культурної послуги в громадах.

«Важливо, що з колегами маємо спільне розуміння в питанні гарантування доступних та якісних культурних послуг у територіальних громадах», - прокоментувала Ірина Констанкевич.