top of page

ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ІНФОРМПОЛІТИКИ: ПРО НАЙГОЛОВНІШЕ


Під час вчорашнього засідання нашого Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич вкотре звернулася з питанням щодо створення оргкомітету з відзначення 150-річчя Лесі Українки. Його адресувала т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Світлані Фоменко.

“Вже два роки минуло відтоді, як ми прийняли Постанову Верховної Ради про відзначення ювілею видатної письменниці та громадської діячки. Але за цей час урядовцями нічого в цьому напрямку зроблено так і не було. Ще одне болюче питання — руйнація автентичних будинків Косачів, які входять до комплексу Колодяжненського літературно-меморіального музею, необхідність ремонту Новоград-Волинського літературно-меморіального музею Лесі Українки. Ми не маємо права втратити ці історичні скарби”, - наголосила народна депутатка, перша заступниця голови Комітету Ірина Констанкевич.

Світлана Фоменко запевнила, що організаційний склад комітету з питань підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 150-річчя з дня народження Лесі Украінки та питання щодо фінансування ремонтів музеїв будуть вирішені найближчим часом.

Також під час засідання Комітету заслухали інформацію Мінкульту щодо ситуації з Уповноваженим із захисту державної мови. За шість місяців на посаді Уповноваженого Тетяні Монаховій не вдалося домогтися створення Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови. До 1 червня 2020 року повинні бути створені агентства, проте існують загрози і застереження з боку Уряду. З цього приводу Комітет вирішив підготувати звернення до Уряду.

Постанову про Програму діяльності Кабінету Міністрів України № 3330 Комітет вирішив відправити на доопрацювання.

“Чимало питань у нас виникло до структури та змісту Програми. На нашу думку, обрана Урядом пріоритетність не кореспондується зі стратегічним курсом держави і не сприятиме розвиткові культури та інформаційного простору в короткостроковій перспективі. Тому також готуватимемо свої пропозиції до урядових відомств  щодо введення культурної субвенції, забезпечення фінансування музеїв, культурної децентралізації та інше”, - зауважує Ірина Констанкевич.

У різному заслухали інформацію щодо законопроекту про внесення змін до ЗУ «Про бібліотеки і бібліотечну справу», а саме щодо функцій публічних бібліотек, які мають бути у кожній територіальній громаді і підтримуватися державою. Повинна бути чітка стратегія бібліотечної справи, необхідно популяризувати читання з раннього віку, забезпечувати вільний доступ до культурного продукту та формувати інформаційну грамотність. У наступну середу, 20 травня, у режимі ZOOM планується широка презентація та обговорення проекту.

Обговорили і ситуацію на Одещині. До Комітету звернувся директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд з проханням захистити музей та інші заклади культури від незаконних дій Одеської обласної ради. Річ у тім, що облрада підготувала Положення, згідно із яким планують ввести додатковий орган контролю та цензури над закладами культури – наглядові ради. Таке рішення суперечить українському законодавству. Від Комітету з цього приводу будуть скеровані відповідні звернення.

Comments


bottom of page