Відбулося перше засідання робочої групи з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення ПАТ «НСТУ».
Громадяни мають отримувати всебічну збалансовану, об‘єктивну і неупереджену інформацію. Це питання державної інформаційної безпеки.
Держава з обмеженим інформаційним простором потенційно перебуває у зоні ризиків та викликів для власної безпеки.
«Численні звернення від громадськості, національних меншин, регіональних відділень ПАТ НСТУ, Комітетів Верховної Ради України стали підставою для створення робочої групи з метою докладного і комплексного аналізу мікро- і макропроблем, вироблення ефективного механізму їх врегулювання», - зазнчає народна депутатка України Ірина Констанкевич.
На першому засіданні були присутні всі 33 особи, які входять до складу групи. Це, зокрема, члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, народні депутати інших Комітетів, представники Суспільного мовлення та регіональних філій, голова Наглядової ради НСТУ.
Головна з озвучених проблем - це забезпечення якісного функціонування регіонального мовлення та гарантування інформаційної безпеки громадянам. Основне завдання регіонального мовлення - бути майданчиком між владою і суспільством, підтримувати регіональні ініціативи, висвітлювати локальні проблеми та діяльність влади на місцях, розвивати локальне медіасеридовище та медійні проєкти.
Було окреслено провідні теми, за якими працюватиме робоча група надалі:
Покриття теле- і радіомовленням.
Концепція регіонального мовлення.
Забезпечення прикордонних районів України покриттям Суспільного.
Інформаційне забезпечення нацменшин.
Було вирішено розділитися на мікрогрупи, щоб глибоко опрацювати інформацію і всі наявні дані. І на наступних засіданнях робочої групи їх розглянути.
Ірина Констанкевич зазначає: «З чим працювати маємо, інформації для аналізу достатньо. Якісне і доступне Суспільне мовлення має бути! Наше завдання забезпечувати і гарантувати такі послуги громадянам та відстоювати інформаційну безпеку!»
Comments