top of page

ЗАСІДАННЯ ТСК З ПИТАНЬ ПРАВОВОГО СТАТУСУ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ


Відбулося засідання Тимчасової спеціальної комісії з питань правового статусу ветеранів війни. Засідання відбувалося за участі міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба, представників МОЗ та Мінсоцполітики.

Розглянули важливі питання у сфері ветеранських справ. Це актуальні питання, адже станом на 01.01.2020 в Україні ветеранів понад 2 млн, з них 459 655 учасників бойових дій, а у Волинській області - 26,7 тисяч.

Нерозв‘язаних справ чимало, зокрема, відсутність єдиного реєстру, лікування, реабілітація, несправедливість МСЕК. Також питання, яке закцентували - це проблема забезпечення житлом ветеранів війни.

Для реалізацї бюджетної програми Мінветеранів щодо забезпечення житлом кошти розподіляються наступним чином:

▪️305 млн грн сім‘ям загиблих АТО / ООС та людям з інвалідністю внаслідок війни І–ІІ групи; ▪️248 млн грн учасникам АТО/ООС, які є ВПО; ▪️7 млн грн учасникам Революції гідності; ▪️скорочення фінансування програми житла для учасників бойових дій в Афганістані з 200 до 50 мільйонів гривень.

Представники МВ сказали, що, якби щороку держава виділяла по 1,2 млрд грн, тоді за 3 роки це питання можна було закрити.

Ірина Констанкевич переконана, що відстоювати права ветеранів треба конструктивно. Пропонує зокрема, шукати гроші, там де члени наглядових рад в Держпідприємствах отримують зарплати по 300 -500 тис ( в місяць!!!). Ліквідувати ці наглядові ради, а кошти скерувати на житло ветеранам.

Comments


bottom of page