top of page

ЗАХИСНИКИ ЗАСЛУГОВУЮТЬ НА ЯКІСНЕ ОЗДОРОВЛЕННЯ


На забезпечення санаторіїв, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики і де оздоровлюються ветерани війни, у держбюджеті на 2019 рік передбачено 193 346,8 тис. грн. Про це повідомило Мінсоцполітики у відповіді на запит народного депутата Ірини Констанкевич щодо вжиття заходів для покращення умов лікування та оздоровлення у санаторно-курортних закладах, удосконалення порядку компенсації вартості путівок.

У міністерстві запевняють, що «постійно розглядають можливі шляхи покращення матеріально-технічної бази санаторіїв». Однак на практиці бійці дедалі частіше намагаються самотужки знайти альтернативні варіанти оздоровлення.

Згідно із відповіддю, з 2015 року учасник АТО/ООС може самостійно  обрати санаторій для оздоровлення, повідомивши про це місцеве управління соціального захисту населення. Останнє і має повноваження укладати тристоронню угоду, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

Якщо ж військовий не скористався своїм правом на оздоровлення, передбачена компенсація. Та її розмір – це всього кількасот гривень, і виплачують таку «допомогу» лише раз на два роки. Отож, середня вартість путівки для виплати компенсації для осіб з інвалідністю внаслідок війни І та ІІ груп становить 524 грн, а для ІІІ групи – 393 грн.

«Згідно з порядком виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, середня вартість путівки обчислюється із розрахунку 35% розміру одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні цей показник – 1497 гривень, – пояснює народний депутат. – Цілком очевидно, що цих коштів навіть на мінімальне оздоровлення не вистачить».

З метою захисту прав бійців Ірина Констанкевич і скерувала запит до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з пропозицією внести зміни до відповідних документів, передбачивши розрахунок  суми компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку в розмірі, не меншому за мінімальну вартість такої путівки в санаторіях, з якими укладають договори структурні підрозділи органів виконавчої влади.

«Наближення розміру компенсації до розміру вартості санаторно-курортної путівки можливе за умови збільшення видатків державного бюджету на зазначені цілі та наявності джерел фінансування», – зазначили у відповіді Мінсоцполітики.

«По суті, міністерство дало відписку, адже це в компетенції Кабміну – ініціювати внесення змін до держбюджету, а також розробляти відповідні постанови, які могли б врегулювати ситуацію. Ми продовжуватимемо відстоювати інтереси наших захисників, які щодня, ризикуючи життями, оберігають нашу країну і кожного з нас», –  підсумувала Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page