ЗАХИСТ ДІТЕЙ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ


Відбулося виїзне засідання Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.


Під час засідання народні депутати обговорили питання захисту прав дітей в умовах адміністративно територіальної реформи та реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Київській області.


У 2021 році у зв’язку із децентралізацією змінюються підходи щодо реалізації мешканцями територіальних громад права на соціальний захист. Тепер громади мають значний фінансовий ресурс, повноваження, і щонайважливіше велику відповідальність за мешканців своєї громади. Саме захист прав дітей — одне з ключових завдань громад у процесі децентралізації.


Народна депутатка Ірина Констанкевич переконана: «Важливо, аби громади розробляли оптимальні соціальні програми, виділяли кошти, передбачені субвенцією, для забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і спільними зусиллями виконували свої зобов’язання перед дітьми».


Довідково:


За даними Державної доповіді про становище дітей в України:


● У 2020 році соціальними послугами було охоплено понад 7 тисяч сімей, у яких був ризик відібрання майже 15 тисяч дітей.


● Найбільш гостро постає питання забезпечення прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у сімейному оточенні.


● Щороку близько 10 тис. дітей отримують статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, на обліку дітей- сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває 70 тисяч дітей.


● На початок 2020 року у 1 014 об’єднаних територіальних громадах створено 358 служб у справах дітей (більше детально - в інфографіці). Найбільша кількість служб у справах дітей створена Донецькій, Харківській, Чернігівській областях. Найнижчі показники утворення служб у справах дітей у виконавчих органах рад ОТГ у Тернопільській, Івано-Франківській, Рівненській, Закарпатській і Львівській областях. На Волині створено 11 служб у справах дітей.