top of page

ЗБЕРЕГТИ БУДИНКИ КОСАЧІВ


У 2021 році Україна відзначатиме 150-річчя з дня народження видатної письменниці та громадської діячки Лесі Українки. “Ще у 2018 році ми зробили все можливе, аби Верховна Рада прийняла відповідну Постанову про відзначення цієї вагомої дати на державному рівні”, - зазначає народна депутатка Ірина Констанкевич.

Частина заходів, які плануються, пройдуть у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, який є філією Волинського краєзнавчого музею. Щороку цей музей відвідує 30 тисяч людей. Однак, меморіальні будиночки станом на сьогодні є аварійними, втратили естетичний вигляд та потребують проведення невідкладних реставраційно-ремонтних робіт.

Про це у своєму зверненні до Ірини Констанкевич наголошує директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко.

Розв'язання даного питання передбачалося в рамках підготовки відзначення на державному рівні 150-річчя Лесі Українки. І це лише одна складова великої програми заходів, яку уряд так і спромігся розглянути. За два роки не було проведено жодного засідання оргкомітету ювілею.

“До 150-ліття від дня народження Лесі Українки у грузинському містечку Сурамі планується відкрити новий музей письменниці. Чи спроможеться Україна на ремонт меморіальних Лесиних пам'яток? Ми повинні докласти максимум зусиль, аби привести до належного автентичного вигляду будиночки садиби Косачів. Сподіваюся, що дане питання таки буде вирішене”, - зауважує народна депутатка.

З цього приводу Ірина Констанкевич скерувала депутатські звернення до очільника уряду Дениса Шмигаля, голови Волинської обласної ради Ірини Вахович та голови Волинської облдержадміністрації Юрія Погуляйка.

Comments


bottom of page