top of page

ЗБІЛЬШИТИ ШТРАФИ ЗА ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО


В Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, за яким суттєво збільшуються штрафи за насильство вдома.

Які маємо штрафи сьогодні? - від 170 грн до 340 грн; - за повторне правопорушення від 340 грн до 680 грн.

Ми пропонуємо підвищити штрафи наступним чином: - від 17 000 грн до 34 000 грн; - за повторне правопорушення від 34 000 грн до 68 000 грн.

Поліція не завжди вчасно або зовсім не реагує на факт скоєння домашнього насильства. Часто притягнення до відповідальності за це просто профанується. Не в кожному місті, селищі чи селі є центри, куди можна звернутися за соціальною допомогою.

Домашнє насильство – це негативне явище, яке зачіпає чоловіків, жінок, дітей і літніх людей. Водночас, згідно з статистикою, у 90% випадків постраждалими від нього є саме жінки.

Протягом 2019 року зафіксовано понад 130 тисяч звернень громадян з приводу домашнього насильства, з них 88 % - від жінок, 10 % - від чоловіків. Від дітей надійшло 1055 звернень.

З початку 2020 року правоохоронці притягнули до адміністративної відповідальності 34 тисячі осіб за вчинення домашнього насильства(за даними відділу комунікації Національної поліції України).

Надання соціальних послуг, у тому числі тимчасового притулку особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема внаслідок учинення стосовно них домашнього насильства та насильства за ознакою статі, забезпечують:

- 21 центр соціально-психологічної допомоги; - 23 притулки або відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі; - 339 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі; - 12 центрів медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб; - 12 центрів денного перебування постраждалих осіб; - 142 „гарячі лінії”.

Comments


bottom of page