top of page

«ЗЕМЕЛЬНІ ОБОРУДКИ НА КАМІНЬ-КАШИРЩИНІ»: СЕЛЯН ХОЧУТЬ ПОЗБАВИТИ ЗЕМЕЛЬ ПАЙОВОГО ФОНДУ ТА ПАСОВИСЬК


Здавалося б, що після Ревоюції Гідності ми будемо жити у новій країні без корупції, рейдерства, хабарництва, однак, не так сталося, як гадалося. Нова влада через свою жадібність не тільки очолила корупційні схеми попередників, але й пішла далі… і намагається відібрати у селян останнє, що залишилось – землю.

Особливо багато нарікань в цьому плані на роботу очільників головного управління Держгеокадастру у Волинській області. То вони за одну ніч передали кілька гектарів землі із покладами бурштину шахраям, то вони роблять все аби не давати земельні ділянки учасникам АТО, яка належить ім. по праву.


Наприкінці минулого року терпець у хлопців-атовців увірвався і навіть закидали курячими яйцями та домоглися звільнення із займаної посади начальника цієї структури Олеся Іващенка. Однак на допомогу одіозному чиновнику поспішив губернатор Олександр Савченко махінації із землею набирають нових обертів

Та виявилось, що це була тільки «вершина айсбергу». Нещодавно на адресу Клітицької сільради, що у Камінь-Каширському районі від цієї земельної держструктури знову надійшов лист «щастя», підписаний знову ж таки ним, але вже як виконуючим обов’язки начальника Волинського держгеокадастру Олесем Іващенком. У ньому йдеться про те, що від фермерського господарства «Едельвейс» є клопотання щодо включення на аукціонні торги на право оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва близько сотні гектарів земель за межами населених пунктів на території згаданої сільради. «Таким чином у наших селян фактично без їх відома хочуть забрати їхні пасовиська, — розповідає Клітицький сільський голова Степан Склезь. — Раніше ці площі були у пайовому фонді нашої сільради». Яким чином їх перевели в розряд земель запасу і для ведення товарного сільськогосподарського виробництва — голові не зрозуміло. Подібні листи отримали, як вдалося з’ясувати, й інші сільські ради району. Тому жителів цікавить: яким чином земельні площі, що раніше значилися як пайові, переведено чиновниками в розряд державних земель запасу? Це питання вони найперше адресують, як запит від громад, начальнику міжрайонного управління Держгеокадастру у Камінь-Каширському і Любешівському районах. До речі, якщо вірити інформації з Інтернету, то ФГ «Едельвейс» зареєстроване аж в Миколаївській області у селі Червоний Промінь і займається воно вирощуванням зернових, олійних та бобових культур. Чому це господарство так зацікавилося тепер малородючими поліськими ґрунтами — поки що можна лише здогадуватись.

Селяни у відчаї і кажуть, що за потреби захищатимуть свою землю із вилами в руках. Допомогти відстояти свою землю жителі села Клітицьк просили у народного депутата Ірини Констанкевич. Нардеп пообіцяла, що триматиме це питання на особистому контролі. Вже незабаром парламентар зробить відповідні звернення на адресу Премєр-міністра Володимира Гройсмана та Генеральної прокуратури.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page