top of page

ЗМІНА РЕГЛАМЕНТУ ПАРЛАМЕНТУ У НЕПРАВОВИЙ СПОСІБ — НЕПРИПУСТИМА


Вчора під час позачергового засідання Верховна Рада проголосувала за законопроєкт 1043 — документ, який затверджує спеціальну процедуру обговорення і голосування за поправки до законопроєктів.

Документ підтримали 242 нардепи - від “Слуги народу”, “ОПЗЖ” та групи “Довіра”. Згідно із ним, під час обговорення фракції можуть наполягати лише на п'яти поправках зі всіх поданих, а позафракційні парламентарі — лише на одній. Таку процедуру пропонують застосувати лише, якщо кількість поданих до законопроєкту поправок у п’ять чи більше разів перевищує кількість статей проекту нового закону чи пунктів проекту про внесення змін. Ініціювати її можуть 150 народних депутатів, але потрібна буде підтримка 226 нардепів.

По суті законопроєкт 1043 обмежує право законодавчої ініціативи народних депутатів, позбавляє їх можливості ініціювати поправки чи пропозиції до будь-якого законопроекту, а також обговорювати їх на пленарних засіданнях.

Народні депутати від групи «За майбутнє» Тарас Батенко та Ірина Констанкевич зареєстрували проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 16 квітня 2020 року про прийняття в цілому як закону проекту Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури».

Також в Раді зареєстрували ще дві схожі постанови і поки парламентарі за них не проголосують, підписати закон про зміни до Регламенту спікер не може. “Всі ми втомилися від “поправочного спаму”. Але я не знаю жодну країну, яка б дозволила собі зміну Регламенту парламенту у такий неправовий спосіб, шляхом нехтування нормами Конституції. Такими методами ми руйнуємо принципи демократії і будуємо дорогу до тоталіризму”, - зауважила Ірина Констанкевич.

Довідково.

Терміновість змін до Регламенту Верховної Ради зумовлена необхідністю прийняття, так званого, банківського закону. Ухвалення цього документу, а також земельного закону — вимоги Міжнародного валютного фонду.

У першому читанні за законопроект про банки Верховна рада проголосувала 30 березня. Але вже упродовж наступного тижня парламентарі внесли до нього рекордні 16,6 тисячі поправок. Нардепи від “Слуги народу” заявили у ЗМІ, що зміни до Регламенту дозволять прийняти банківський закон якомога швидше.

Comments


bottom of page