top of page

“ЗМІНИ ДО ДЕРЖБЮДЖЕТУ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ-МАЖОРИТАРНИКІВ, НЕ ВЛАШТОВУЮТЬ”


Епідемія коронавірусу диктує потребу негайної рекції влади і адекватних заходів - фінансових, адміністративних, безпекових. Натомість запропонований урядом варіант секвестру бюджету демонструє, що видатки стабілізаційного фонду у розмірі 66 млрд акумулюються, але - що, як, скільки скерують на медицину і в регіони - незрозуміло. 

Також влада повинна розуміти, що кошти на продовження реформ децентралізації, освітньої, для аграрного сектору повинні бути збережені. Важливо зберегти, підтримати малий і середній бізнес. Це наразі реальний локомотив нашої економіки. Таку позицію в ефірі телеканалу “Еспресо” висловила народна депутатка, членкиня групи “За майбутнє” Ірина Констанкевич. 

“Наша депутатська група «За майбутнє» подавала свої пропозиції до Держбюджету, але вони враховані тільки частково. Ми відстоювали фінансування інфраструктурих програм, розвиток ОТГ і підтримку новостворених громад. Карантин істотно вплинув на наповнення місцевих бюджетів, натомість видатки, які лягли на плечі місцевої влади збільшилися.   У такому вигляді проєкт змін до бюджету нас, депутатів-мажоритарників, не влаштовує. Передусім тому, що багато важливих напрямків діяльності перебувають у зоні ризику. ОТГ, які створилися у 2019 році, розраховували на кошти у 2020 році і виявляється, що вони зараз нічого не отримають — видатки на їхні потреби не передбачені. Не менше проблем і в освітній галузі: при впровадженні нових освітніх програм, наприклад, Нової української школи, потрібне відповідне технічне забезпечення, громади очікують завершення будівництва шкіл та дитячих садків, але коштів на це також немає. Відбулися скорочення фінансування програм аграрного сектору — немає коштів на кредити, важливі програми, а зараз вже розпочинаються активні сільськогосподарські роботи і аграрників потрібно підтримати якомога більше.  Критична ситуація і зі сферою культури. Частина програм отримують фінансування на 50 % менше, окремі взагалі нуль. Національним творчим спілкам зменшують фінансування на 80%. Карантин не вічний. А хто і як зможе працювати і креативну індустрію розвивати - під питанням. Це неправильний підхід. Треба розуміти, де та золота середина. Якщо уряд здійснює секвестр бюджету, він повинен підходити до цього професійно, комплексно, розуміючи прогнозованість і результати своїх дій. Тому я сподіваюся, що нам вдасться відстояти кілька вкрай важливих позицій. Якщо цього не буде, то думаю, що мої колеги-мажоритарники теж не будуть підтримувати Держбюджет у такому вигляді”, - наголосила Ірина Констанкевич.

Comments


bottom of page