top of page

«Зміни невідворотні, інше питання – чи готове до цього суспільство?» - Ірина Констанкевич про мемора


Міжнародний валютний фонд нещодавно опублікував  текст меморандуму співпраці з Україною. Вимоги кредиторів активно обговорює громадськість. Зокрема,  МВФ очікує від України розширення повноважень НАБУ, створення антикорупційного суду і Служби фінансових розслідувань. Журналісти телеканалу «Рада» поцікавилися думкою щодо меморандуму в народного депутата України Ірини Констанкевич. 

«Меморандум опублікований – це 32 сторінки тексту. Хоча11 «маяків», які виставлені для наших реформ, були давно уже відомі, – коментує народний депутат.  - Частина з них не повинна нас лякати. Адже, якщо ми перебуваємо у фазі активних реформ, то зміни мають відбуватися. Потрібно лише ставити питання, як саме, яким має бути процес реформування і очікувані результати?» 

Необхідно з’ясувати, на думку народної обраниці, наскількикомпетентні наші міністерства та інституції, які мають здійснювати ці реформи, і чи готове суспільство  до цих змін, економічно, психологічно, ментально. Ірина Констанкевич вважає, що найголовніші вимоги мають пройти публічне громадське обговорення, їх повиннідетально вивчити експерти для того, щоб напрацювати ту модель змін, аби ні для кого це не стало неприємноюнесподіванкою. Як нещодавній приклад поспішних, необдуманих рішень  – встановлення абонплати за користування газовими мережами.

До кінця травня, згідно з вимогами кредиторів, влада має відмінити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. І це не може не турбувати  українців, оскільки земля – чи не найголовніша наша цінність. 

«Я належу до тих людей, які обережно ставляться до продажу наших головних надбань. Зокрема, коли йдеться про землю, то мають бути чітко виписані гарантії для селянина, для кожного громадянина зокрема і для державизагалом. Земля не може бути лише предметом спекуляції, - висловлює своє ставлення до цього питання народний депутат України від УКРОПу. - Може статися, що натомість ми, селяни та економіка України, не отримаємо в підсумку нічого, окрім “умовного” долара . Тому це питання потребує виваженого підходу, продуманої спільної позиції. І важливо не помилитися у цьому важливому питанні».

Нагадаємо, що цього місяця  МВФ ухвалив четвертий транш кредиту – 1 млрд. гривень. У  травні заплановане надходження п’ятої  частини позики. Відтак, серед інших умов, Україна зобов’язується  не піднімати упродовж року мінімальної заробітної плати, удосконалити систему нарахування субсидій, здійснити пенсійну реформу, скоротити кількість працівників бюджетної сфери ще на 4%, приватизувати ряд державних підприємств.

Comments


bottom of page