ЗУСТРІЧ ІЗ ПОСЛОМ НОРВЕГІЇ: ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО, ЕКОНОМІКУ, ГУМАНІТАРНІ ПРОЄКТИШироке коло питань було обговорено під час першої зустрічі з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Норвегії в Україні Еріком Сведалом.


Оскільки це була перша зустріч, то презентували бачення співпраці у різних сферах: економічній, енергетичній, освітній, культурно-гуманітарній.


Пан Посол Ерік Сведал наголосив на важливості подальшого поглиблення двостороннього співробітництва між Україною та Королівством Норвегія у всіх вищезазначених сферах.


Поруч із питаннями сучасності звернувся і до історичного минулого наших держав. У період з 975 по 1066 рр. Норвегія та Київська Русь підтримували особливі дружні стосунки. А найбільш легендарним у тисячолітній історії відносин між Києвом та Осло був шлюб Гаральда Суворого та доньки Ярослава Мудрого і Інгігерди Єлизавети.


Депутатську групу Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія представили народні депутати України Ірина Констанкевич, Марина Бардін, Роман Каптєлов, Олександр Качний, Михайло Лаба та Галина Михайлюк.


Вирішили напрацювати План співробітництва нашої групи з міжпарламентських зв‘язків із Посольством Королівства Норвегія на 2021 рік: які проєкти, заходи, події можемо запланувати та організувати.


У будинку, де зараз розташоване Посольство протягом 1893 – 1894 рр. мешкала Леся Українка. Тому Пану Надзвичайному і Поважному Послу вручила книгу Лесі Українки «Лісова пісня» українською та англійською мовами, а також запрошення від ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолія Цьося (Анатолій Цьось) відвідати університет, аби обговорити перспективи співпраці ВНУ з норвезькими закладами освіти.


Довідково:


Норвегія визнала незалежність України 24 грудня 1991р. Посольство Королівства Норвегія у Києві розпочало свою роботу у 1992 році.


Надзвичайний і Повноважний Посол Ерік Сведал 11 грудня 2020 року вручив вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.