top of page

"КАЖУТЬ ЦЕ МЕРТВЕ. І ВБИВАЮТЬ ЙОГО", - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПРО СИТУАЦІЮ НАВКОЛО "ВОЛИНЬТОРФУ"


Народні депутати, громада та працівники ДП «Волиньторф» просять владу не блокувати роботу підприємства, аби вони мали можливість працювати і годувати сім’ї в себе вдома, а не виїжджати на заробітки. Адже без виділення нових площ під розробку підприємство зупиниться вже навесні 2019 року. Про це йшлося під час чергової сесії Волинської обласної ради, - повідомляє ІА Волинські новини. Нагадаємо, тривалий час діяльність «Волиньторфу» ускладнена через те, що свого часу колишній голова Волинської ОДА Володимир Гунчик саботував накази про виділення нових земель підприємству для видобутку торфу. Окрім того, працівники ДП «Волиньторф» занепокоєні можливістю приватизації підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: «ВОЛИНЬТОРФ ХОЧУТЬ ВІДЖАТИ» У випадку, якщо «Волиньторфу» не виділять земель для видобутку, державне підприємство протягом трьох місяців може повністю припинити свою діяльність. У зв’язку з цим постане питання забезпечення паливом більшості комунальних установ області. Також без роботи ризикують залишитися 400 осіб.Тим часом голова Волинської ОДА Олександр Савченко 11 грудня вирішив направити на ДП «Волиньторф» правоохоронців з перевіркою, водночас запевнивши, що робитиме все для того, щоб підприємство працювало надалі і не зупинялося. Під час сесійного засідання 20 грудня Савченко зазначив, при перевірці діяльності ДП «Волиньторф» помітили порушення в умовах організації праці. Тоді, з його слів, довірились керівництву підприємства, яке пообіцяло усунути порушення. Проте, зі слів Савченка, ситуація не вирішилась. «Я вдячний депутатам ВітівуСтоляру та Імберовському, які звернули мою увагу на ситуацію на підприємстві. Я зрозумів, як то кажуть в фільмі, що я - «лопух», не бачив ситуації повністю», - зазначив Савченко.

Підприємство, з його слів, має низку проблем. Зокрема, обладнання зношене на 70-80%, проте коштів на його модернізацію не виділяють. Також голову ОДА здивувало підняття заробітної плати колективу. Адже з 2017 по 2018 рік зарплатний фонд зріс з 17 до 28 мільйонів гривень. На думку Савченка, таке збільшення зарплати не вмотивоване. «Працівники отримують майже стільки, скільки директор ДП «Волиньторф» Іван Киричик. Це в районі 12-13 тисяч гривень на місяць», - повідомив Савченко. Депутат Костянтин Зінкевич поцікавився, чому не можна дати дозвіл на розробку площ, проте з приписом щодо ліквідації порушень умов праці, якщо такі є. «Щоб не виникало підозр, що в цьому (блокування виділення земель під видобуток, - ВН) є політичний підтекст», - пояснив Зінкевич. У відповідь Савченко заявив, що це не відноситься до його компетенції. Як повідомив очільник «Волиньторфу» Іван Киричик, один з заводів через відсутність сировини та площ вже навесні припинить роботу. А якщо зменшувати обсяги виробництва, то це потягне за собою скорочення працівників.


Через зміни в оподаткуванні держпідприємство, зі слів Киричика, залишається без оборотних коштів, які самі ж заробляє. Так, з заробленої гривні на підприємстві залишається лише 7 копійок – все інше йде в бюджет.


Нардеп Ірина Констанкевич під час сесійного засідання наголосила, що в Україні лише 2 прибуткових торф’яних підприємств: «Волиньторф» і «Рівнеторф». На думку нардепа, торф’яну галузь навмисно знищують, аби олігархи могли і далі заробляти на енергоносіях та високих тарифах для населення. Зокрема, йдеться про обленерго Дмитра Фірташа та схему «Роттердам+» Ріната Ахметова. «Це підприємство прибуткове, бюджетоутворююче, наповнює бюджет новоствореної Прилісненської ОТГ. Як говорив Єжи Лєц, «кажуть «воно мертве». І вбивають його», - заявила про знищення галузі парламентар.

Волинський нардеп Юрій Савчук підтримав колегу та додав, що йдеться не тільки про знищення прибуткового підприємства, але й втрату робочих місць. Також нагадав, що Україні варто було б переймати закордонний досвід. Зокрема, в Європі торф використовують як альтернативне джерело палива, спалюючи по зеленому тарифу.


Зрештою, депутати Волиньради звернулися до Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України, Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції щодо критичної ситуації, яка склалася на державному підприємстві «Волиньторф», через загрозу припинення господарської діяльності.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page