top of page

Камінь-Каширська районна лікарня готова стати центром госпітального округу на Волині


В Україні триває медична реформа. Головний її пункт – створення госпітальних округів. Такі об’єднання закладів спеціалізованої допомоги повинні мати відповідних фахівців і послуги (обстеження, діагностику, лікування, реабілітацію), обслуговувати  понад 120 тисяч населення, бути доступними для доїзду. На Волині чиновники запропонували створити усього три госпітальні округи – у Луцьку, Нововолинську та Ковелі. Найпершими своє занепокоєння й обурення висловили народні депутати від Волині Ігор Гузь та Ірина  Констанкевич на брифінгу у Верховній Раді. Депутати пропонують додати ще два округи із центрами у Володимирі-Волинському та Камені-Каширському.

І вже за кілька днів народний депутат від УКРОПу відвідала Камінь-Каширську центральну районну лікарню, щоб почути  думку представників місцевої влади та самих медиків. Головний лікар цього закладу  Людмила Потягайло  вважає, що лікарня зараз – на рівні вище середнього в області, якщо брати до уваги  кваліфікацію кадрів і зручність географічного розташування. Недолік установи – недостатнє облаштування. «Ця проблема вирішиться, якщо створять тут госпітальний округ», - висловлює сподівання керівник медичної установи.

Голова  Камінь-Каширської райдержадміністрації Валерій Дунайчук  зазначив, що і в Любешівському, і в Ратнівському районах є населені пункти, від  яких за годину до Ковеля не дістатися. Натомість до Каменя-Каширського  навіть необлаштованими дорогами час доїзду становитиме 30-40хвилин. «Це все нюанси, –  зауважує представник влади, – але їх потрібно враховувати, тому що доступність медичної допомоги на сьогоднішній день при такій інфраструктурі дуже важлива».

Медичні працівники Камінь-Каширської центральної районної лікарні також вважають, що у них досить хороший потенціал для того, аби нарощувати потужності обслуговування і якість лікування. Іван Долюк, заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Камінь-Каширської центральної районної лікарні, розповідає, що завдяки апарату штучної вентиляції легень тут, на місці, рятують немовлят із розладами дихання. Обладнання з’явилося не так давно, але досить швидко його освоїли і застосовують.Депутат-укропівець Камінь-Каширської районної ради Світлана Сидорук висловила свою думку, як звичайний пацієнт: «Я не хочу їздити за послугою до Ковеля. Ця лікарня краща. Можливо, не всі відділення, але якщо ми сьогодні не будемо хвалити і відстоювати своє до останнього, то ми його просто втратимо».

Позиція народного депутата щодо Камінь-Каширського госпітального округу теж  непохитна. «Ми повинні ще думати про те, що буде завтра. А завтра – це повіти, які будуть створені внаслідок територіально-адміністративної реформи. Якщо ми зараз пропускаємо, дистанціонуємося  від госпітального округу, і тут в майбутньому не буде повіту, – ми перетворимося в провінцію» – резюмує Ірина Констанкевич. А доти, доки вирішиться ситуація із волинськими госпітальними округами, вважає депутат, місцева влада має докласти зусиль, щоб зміцнити матеріальну базу закладу для покращення якості медичних послуг. 


25 січня 2020р.

Commentaires


bottom of page