Камінь-Каширська районна лікарня готова стати центром госпітального округу на Волині


В Україні триває медична реформа. Головний її пункт – створення госпітальних округів. Такі об’єднання закладів спеціалізованої допомоги повинні мати відповідних фахівців і послуги (обстеження, діагностику, лікування, реабілітацію), обслуговувати  понад 120 тисяч населення, бути доступними для доїзду. На Волині чиновники запропонували створити усього три госпітальні округи – у Луцьку, Нововолинську та Ковелі. Найпершими своє занепокоєння й обурення висловили народні депутати від Волині Ігор Гузь та Ірина  Констанкевич на брифінгу у Верховній Раді. Депутати пропонують додати ще два округи із центрами у Володимирі-Волинському та Камені-Каширському.

І вже за кілька днів народний депутат від УКРОПу відвідала Камінь-Каширську центральну районну лікарню, щоб почути  думку представників місцевої влади та самих медиків. Головний лікар цього закладу  Людмила Потягайло  вважає, що лікарня зараз – на рівні вище середнього в області, якщо брати до уваги  кваліфікацію кадрів і зручність географічного розташування. Недолік установи – недостатнє облаштування. «Ця проблема вирішиться, якщо створять тут госпітальний округ», - висловлює сподівання керівник медичної установи.

Голова  Камінь-Каширської райдержадміністрації Валерій Дунайчук  зазначив, що і в Любешівському, і в Ратнівському районах є населені пункти, від  яких за годину до Ковеля не дістатися. Натомість до Каменя-Каширського  навіть необлаштованими дорогами час доїзду становитиме 30-40хвилин. «Це все нюанси, –  зауважує представник влади, – але їх потрібно враховувати, тому що доступність медичної допомоги на сьогоднішній день при такій інфраструктурі дуже важлива».

Медичні працівники Камінь-Каширської центральної районної лікарні також вважають, що у них досить хороший потенціал для того, аби нарощувати потужності обслуговування і якість лікування. Іван Долюк, заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Камінь-Каширської центральної районної лікарні, розповідає, що завдяки апарату штучної вентиляції легень тут, на місці, рятують немовлят із розладами дихання. Обладнання з’явилося не так давно, але досить швидко його освоїли і застосовують.Депутат-укропівець Камінь-Каширської районної ради Світлана Сидорук висловила свою думку, як звичайний пацієнт: «Я не хочу їздити за послугою до Ковеля. Ця лікарня краща. Можливо, не всі відділення, але якщо ми сьогодні не будемо хвалити і відстоювати своє до останнього, то ми його просто втратимо».

Позиція народного депутата щодо Камінь-Каширського госпітального округу теж  непохитна. «Ми повинні ще думати про те, що буде завтра. А завтра – це повіти, які будуть створені внаслідок територіально-адміністративної реформи. Якщо ми зараз пропускаємо, дистанціонуємося  від госпітального округу, і тут в майбутньому не буде повіту, – ми перетворимося в провінцію» – резюмує Ірина Констанкевич. А доти, доки вирішиться ситуація із волинськими госпітальними округами, вважає депутат, місцева влада має докласти зусиль, щоб зміцнити матеріальну базу закладу для покращення якості медичних послуг. 


25 січня 2020р.