top of page

«КЕРІВНИК «УКРПОШТИ» ПЕРЕЙШОВ УСІЛЯКІ МЕЖІ ЩОДО РОЗМІРУ ЗАРПЛАТИ»


«Захмарні» зарплати топ-менеджерів державних підприємств і керівництва міністерств, як мінімум, дивують. Приміром, у США працює аналогічна структура нашій «Укрпошті». Зарплата керівника американського рентабельного підприємства у кілька разів менша, аніж керівника «Укрпошти» Ігоря Смілянського. Про це під час ефіру на телеканалі «Аверс» зазначила народний депутат Ірина Констанкевич.

«На останній годині запитань до уряду ми мали обговорити питання зарплат. Ця тема цікавила усіх. Але цього не відбулося», – розповіла Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, що медіа оприлюднили заробітні плати міністрів та їхніх заступників, які вони отримали за грудень 2019 року. Подекуди їхні розміри сягають по півмільйона гривень. Пересічних українців ця інформація обурила.

«Мені оприлюднені зарплати також видаються «захмарними». До речі, проаналізовані ще й не всі зарплати заступників міністрів. Але усілякі межі допустимого перейшов керівник «Укрпошти», місячна зарплата якого у 2020 році становитиме 1 мільйон 866 тисяч 808 гривень. У той же час листоноші працюють за 1500 – 1800 гривень», – каже парламентар.

«Мене вразила відповідь Смілянського на мій депутатський запит, суть якої полягала у тому, що він, як керівник, може дозволити собі таку зарплату, адже «Укрпошта» прибуткова. Нещодавно прочитала цікаве дослідження – порівнювали зарплату Смілянського з його колегами з інших країн. У США теж є аналогічна структура нашій пошті – держпідприємство, яке ефективне і прибуткове. Зарплата його керівника у кілька разів менша, як у Смілянського», – розповіла Ірина Констанкевич.

«У зверненнях і до голови попереднього уряду, і до нинішнього ми вимагаємо, щоб було проведено аналіз результатів роботи цих чиновників-«мільйонерів». І за відсутності результатів – вирахувати усі доплати й переглянули умови контракту. Немає результату – поверни гроші і до побачення», – додала парламентар.

На думку нардепа, у час війни, час суспільно-економічної нестабільності процеси із надвисокими зарплатами посадовців потрібно регулювати.

Нагадаємо, що ще минулого року Ірина Констанкевич скерувала не один депутатський запит до урядовців щодо ситуації з «Укрпоштою», зокрема, щодо недопущення скорочення поштових відділень, збереження можливості отримувати пенсії через пошту, щодо мізерних заробітних плат листонош, необгрунтованої зарплати гендиректора «Укрпошти».

Comments


bottom of page