Кожен громадянин України за держборгом «винен» понад 2500 доларів


Третину з суми ВВП Україна повинна сплатити за зовнішніми боргами вже у наступному році. Про це в ефірі телеканалу «Аверс» розповіла народний депутат України, членкиня депутатської групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич.

Нардеп пояснила, чому вона та її колеги проголосували за проєкт Держбюджету-2020.

«На жаль, цей документ не став інноваційним та «проривним». У багато чому він подібний до бюджету попереднього уряду Гройсмана. Ми чули голослівні заяви уряду Гончарука про те, що у нас на один мільйон збільшиться кількість робочих місць, що зарплата освітян буде 4000 доларів, що ВВП зросте на 40 %. Такі слова виглядають несерйозно і компрометують уряд. Але Держбюджет – це головний кошторис України, він визначає соціально-важливі показники. Тому, зважаючи на це,  не дивлячись на недоліки проєкту, наша депутатська група проголосувала «За», – зазначила Ірина Констанкевич.

Нардеп наголосила, що 2020-2021 роки – це пікові роки щодо виплат зовнішніх боргів України.

«Вже у 2020 році  ми повинні сплатити 36 % нашого ВВП зовнішнім кредиторам. Про яку ж суму йтиметься у 2021 році  – ще не відомо. Але, якщо до нинішнього боргу додати той, який виник за часів уряду Яценюка, то в еквіваленті на кожного українця ця сума становитиме 74 тисячі гривень. Позичені гроші та відсотки за цими кредитами ми повинні віддати до 2045 року», – зауважила парламентар.

Ірина Констанкевич додала, що повністю поділяє думку свого колеги, лідера депутатської групи «За майбутнє» Ігоря Палиці, що Україні потрібно шукати внутрішні ресурси і працювати над розвитком нашої економіки, а не брати позички в усього світу.

Парламентар висловила сподівання, що уряд врахує свої помилки, а, відповідно, до Держбюджету-2020 запропонують конструктивні зміни. Зазначимо, що зміни до Держбюджету після його ухвалення Верховною Радою, можливі лише шляхом подання окремих законопроєктів.

Довідково. За даними Міністерства фінансів України, державний і гарантований державою борг станом на 30 вересня 2019 року становив 1,99 трильйона гривень або 82,95 мільярда доларів. Доходи Державного бюджету на 2020 рік передбачено в сумі 1,093 трлн грн, витрати – 1,195 трлн гривень. На обслуговування держборгу закладено 141,5 млрд грн.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook