top of page

КОЛИ ЗАКІНЧИТЬСЯ «ПОШТОВЕ РАБСТВО» НА ВОЛИНІ?


Генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський отримує щомісяця зарплату у розмірі 744 тисячі гривень. Проте це лише оклад, окрім якого посадовець отримує преміальні, відпускні та матеріальну допомогу, що суттєво збільшує його заробіток.

Про це свідчить офіційна відповідь Міністерства інфраструктури на запит журналістів.

У документі вказано, що зарплата Смілянського складається з посадового окладу в розмірі 744 600 гривень, розрахованого відповідно до постанови уряду, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15% від посадового окладу та премії у відсотках за умови виконання умов контракту.

Разом з тим, листоноші поштових відділень, які виконують основний об’єм роботи та комунікації з людьми отримують мізерні зарплати.

Під час нещодавнього візиту до Маневицького району народний депутат Ірина Констанкевич завідала до місцевого відділення Укрпошти, адже не з чуток знає про проблеми поштарів. Листоноші нарікають, що працюють на 0, 85 ставки, тож не отримують навіть мінімальної заробітної плати.

Ірина Констанкевич розповіла, що в уряді існує ідея перевести всі пенсійні виплати на карточки, що порушує права людей

Місцеві листоноші розповідають, що зараз ті, хто отримує пенсію у відділеннях банку хочуть повернутися назад до листонош, адже не в змозі добратися і скористатися банкоматом.

«Ми бабусям всі купюри окремо розкладаємо, а інколи треба підтримувати руку аби вона розписалася, що вона в тому банкоматі тямить», - обурюються працівниці Укрпошти.

Ірина Констанкевич відзначила, що «Укрпошта» повинна зберігати свою соціальну функцію, важливу для мільйонів сільських жителів, адже кожен село базується на кількох точках – ФАПу, школі, церкві та пошті.

«Укрпошта» - це державне підприємство, яке існує за наші податки. Топ-чиновники «Укрпошти» отримують багатомільйонні зарплати, керівники обласних відділень отримують сотні тисяч гривень у місяць. Натомість звичайні працівники, листоноші отримують 1600-1700 гривень, адже працюють не на повну ставку. На жаль, на сьогодні вже запущена процедура скорочення. І все це при тому, що вони возять великі сумки з пресою, листами, а також виконують і не властиві їм функції – продавці супутніх товарів, це умовно кажучи, крупи, мило, шампунь, які їх змушують продавати, а мізерний відсоток із проданого їм нібито дораховується до зарплати», – зауважила Ірина Констанкевич.З цього приводу Ірина Констанкевич вже неодноразово із відповідними депутатськими запитами зверталася до директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook


Comments


bottom of page