КОЛИ ЗАКІНЧИТЬСЯ «ПОШТОВЕ РАБСТВО» НА ВОЛИНІ?


Генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський отримує щомісяця зарплату у розмірі 744 тисячі гривень. Проте це лише оклад, окрім якого посадовець отримує преміальні, відпускні та матеріальну допомогу, що суттєво збільшує його заробіток.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХТО І ЧОМУ ЗНИЩУЄ «РАЙОНКИ»?

Про це свідчить офіційна відповідь Міністерства інфраструктури на запит журналістів.

У документі вказано, що зарплата Смілянського складається з посадового окладу в розмірі 744 600 гривень, розрахованого відповідно до постанови уряду, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15% від посадового окладу та премії у відсотках за умови виконання умов контракту.

Разом з тим, листоноші поштових відділень, які виконують основний об’єм роботи та комунікації з людьми отримують мізерні зарплати.

Під час нещодавнього візиту до Маневицького району народний депутат Ірина Констанкевич завідала до місцевого відділення Укрпошти, адже не з чуток знає про проблеми поштарів. Листоноші нарікають, що працюють на 0, 85 ставки, тож не отримують навіть мінімальної заробітної плати.

Ірина Констанкевич розповіла, що в уряді існує ідея перевести всі пенсійні виплати на карточки, що порушує права людей

Місцеві листоноші розповідають, що зараз ті, хто отримує пенсію у відділеннях банку хочуть повернутися назад до листонош, адже не в змозі добратися і скористатися банкоматом.

«Ми бабусям всі купюри окремо розкладаємо, а інколи треба підтримувати руку аби вона розписалася, що вона в тому банкоматі тямить», - обурюються працівниці Укрпошти.

Ірина Констанкевич відзначила, що «Укрпошта» повинна зберігати свою соціальну функцію, важливу для мільйонів сільських жителів, адже кожен село базується на кількох точках – ФАПу, школі, церкві та пошті.

«Укрпошта» - це державне підприємство, яке існує за наші податки. Топ-чиновники «Укрпошти» отримують багатомільйонні зарплати, керівники обласних відділень отримують сотні тисяч гривень у місяць. Натомість звичайні працівники, листоноші отримують 1600-1700 гривень, адже працюють не на повну ставку. На жаль, на сьогодні вже запущена процедура скорочення. І все це при тому, що вони возять великі сумки з пресою, листами, а також виконують і не властиві їм функції – продавці супутніх товарів, це умовно кажучи, крупи, мило, шампунь, які їх змушують продавати, а мізерний відсоток із проданого їм нібито дораховується до зарплати», – зауважила Ірина Констанкевич.З цього приводу Ірина Констанкевич вже неодноразово із відповідними депутатськими запитами зверталася до директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook