top of page

КОМІТЕТСЬКІ СЛУХАННЯ: «ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАБІЛЬНОГО УКРАЇНСЬКОГО МОВЛЕННЯ НА ТОТ

У Комітеті ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної спільно з Комітетом з питань свободи слова та Комітетом з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулися слухання. Обговорили питання забезпечення українського мовлення на тимчасово окупованих та прикордонних територіях України.

Обговорили аналіз ситуації, стан реалізації попередніх рішень, проєкт Рекомендацій слухань та законодавче забезпечення вирішення проблем щодо забезпечення українського мовника на ТОТ та прикордонних територіях.

Метою слухань було об’єктивно оцінити забезпеченість громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях АР Крим та м. Севастополя, в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також прикордонних районах України, доступом до суспільно важливої інформації українських мовників.

До обговорення долучилися Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Рєзніков, керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБОУ Наталія Ткачук, заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко, Голова Національної Ради Ольга Герасим‘юк, Голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець, голови ОДА Донецької, Луганської, Херсонської областей.

Україні в контексті інформаційної безпеки держави потрібно здійснювати постійну активну роботу аби відвойовувати вітчизняний інформаційний простір, захоплений ворогом, боротися з дезінформацією та ворожою пропагандою.

Під час свого виступу народна депутатка Ірина Констанкевич запропонувала такі рекомендації:

1. відстоювати інформаційний простір потрібно в усіх прикордонних областях, зокрема і у Одеській, Чернівецькій та Волинській та й інших, де відсутнє нормальне покриття. Сьогодні ми говоримо про організацію і забезпечення стабільного українського мовлення на тимчасово окупованих територіях, проте, потенційно небезпечною є ситуація на усіх прикордонних територіях України. Український мовник та діяльність ЗМІ мають бути на усіх прикордонних територіях держави;

2. підтримка друкованих ЗМІ. Як показують останні соціології роль друкованих ЗМІ у контексті COVID-19 та збройного конфлікту, зростає. Позитивний приклад роботи загальноукраїнських друкованих медіа вже маємо: головний редактор газети «День» від перших днів війни здійснював широку військово-патріотичну роботу на Сході та інших регіонах.

«На жаль, регіональні друковані ЗМІ внаслідок роздержавлення втратили свої можливості бути постійним і надійним джерелом інформації. Тому тут потрібно підтримка на державному рівні, через гранти, преференції, перегляд податків, нульового мита на папір», - сказала Ірина Констанкевич;

3. зміна форм роботи «Укрпошти» на прикордонних територіях;

4. аналіз податкової політики щодо місцевих друкованих засобів масової інформації.

Захист українських територій під час війни має бути теж «військовими» засобами, зокрема й це стосується інформаційної діяльності, тому потрібно максимально залучати у цю «боротьбу» усі види ЗМІ.

Ознайомитися із рекомендаціями за результатами слухань у Комітеті ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики на тему: «Про забезпечення стабільного українського мовлення на тимчасово окуповані та прикордонні території України» 2 квітня 2021 року можна за посиланням: http://kompkd.rada.gov.ua/uploads/documents/33898.pdf

Comments


bottom of page