top of page

КОМІТЕТСЬКІ СЛУХАННЯ: «35-ТІ РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ


У Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування відбулися Комітетські слухання на тему: «35-ті роковини Чорнобильської катастрофи: проблеми та перспективи розвитку зони відчуження».

На обговоренні були присутні представники Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства енергетики, ДП «ЕНЕРГОАТОМ», Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України, Державного агентства України з управління зоною відчуження.

У 2020 році завершились першочергові заходи на етапі припинення експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта на екологічно безпечну систему.

Аварійними викидами Чорнобильської АЕС забруднено понад 3,5 млн га лісів у 18 областях України. За 35 років радіаційна ситуація у лісах істотно змінилась. Тепер можна підходити більш комплексно до використання лісових ресурсів та проведення лісогосподарських робіт на території зони відчуження.

Що було запропоновано, задля розвитку території зони відчуження?

- створення єдиної системи цифрового радіозв’язку на території зони відчуження, адже покриття зв‘язку складає приблизно 30%;

- створення дієвої інфраструктури для забезпечення експлуатації об’єктів зони відчуження – реконструкція (ремонтні роботи) ділянок залізничної колії ст. Вільча – ст. Янів;

- будівництво сховища для довгострокового зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертатимуться з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС;

- розробити Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами;

- продовження моніторингу радіоактивного забруднення сільськогосподарської та лісової продукції в Україні;

- створення в Україні геологічного сховища РАВ для захоронення найбільш небезпечних аварійних відходів неможливо говорити про подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Довідково:

Станом на 01.01.2021 року чисельність постраждалих осіб у Державному реєстрі України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи склала 2 503500 осіб, в тому числі:

323 860 ліквідаторів (1 група первинного обліку);

83 343 евакуйованих (2 група первинного обліку);

1 621 230 проживаючих (3 група первинного обліку);

475 067 особи, народжені від батьків 1-3 груп первинного обліку, в тому числі 52633 особи - діти до 14 років (включно)

Comentários


bottom of page