top of page

Костел в Олиці. Реставрація триває.


«Важко уявити, як буде виглядати костел на фінальному етапі. Вже зараз фасад відреставрованої будівлі виглядає велично», - ділиться враженнями народна депутатка Ірина Констанкевич. Реставраційні роботи починалися в 2015/16 роках. Вражена обсягом робіт, які зроблені. Орган на 136 октав очікує свого переїзду до костелу з Любліна, панікадила та декоративне ліплення відреставровані.

Відновленням костелу в Олиці вже багато років займається уряд Польщі. «Попри те, що будівля належить до числа українських пам'яток національного значення, місцева влада не займалася охороною культурної спадщини та і люди занедбали», - зауважує Ірина Констанкевич.

Ірина Констанкевич вдячна настоятелю храму ксьондзу Юрію Погнерибці за його велику подвижницьку працю. Важливо відновлювати святині, пам’ятки історії і духовної культури. Це свідчення про велич людського духу і можливості людських рук.

Історична довідка:

Троїцький костел був споруджений у 1635 році. Головними архітекторами були італійці – Бенедетто Моллі та Джованні Маліверна. За основний приклад взяли церкву Іль-Джезу в Римі. Храм виконаний у стилі бароко.

У 1638 році при костелі засновується колегія – філія Замойської академії. Тут викладали граматику, логіку, риторику. Відтоді храм також носить назву Колегіальний костел Святої Трійці. У середині 17 століття відкрито духовну семінарію.

Comments


bottom of page