top of page

«КРИЇВКА ПЕРЦЯ» - ГЕРОЇЧНА СТОРІНКА ІСТОРІЇ


У селі Липне, що на Цуманщині, відбувся 5-ий фестиваль повстанської пісні «Криївка Перця».

«Фестиваль «Криївка Перця» вже 5 років є символом духовної та патріотичної нескореності українського народу. А у рік 30-ої Незалежності України, це ще й нагадування про важливість збереження нашого історичного минулого і пам’ять. Історію потрібно пам’ятати. Адже без усвідомлення минулого і теперішнього, ми не збудуємо майбутнього. » - зазначила під час вітального слова народна депутатка Ірина Констанкевич, членкиня групи «Партія «За майбутнє».

Ірина Констанкевич вручила подяки народного депутата України Нестерчуку Серігю, Панасюк Людмилі, Хрящук Тетяні з нагоди фестивалю повстанської пісні «Криївка перця» та за вагомий особистий внесок у розвиток та збереження історико-культурних надбань

Народна обраниця подякувала голові Цуманської ТГ Анатолію Дорошуку за організацію фестивалю та збереження минулого задля майбутнього.

На фестивалі звучали повстанські пісні у пам'ять про тих, хто загинув за незалежність України. Участь у фестивалі взяли 26 аматорських та народних пісенних колективів із Луцька, сусідніх тергромад, Ужгорода, Рівненської та Львівської областей.

До слова, фестиваль «Криївка перця» відбувається на тому місці, де існувала повстанська криївка, що прихистила воїнів УПА та одного з останніх повстанців, що загинув на території Цуманської пущі Василя Чепелюка на псевдо ПЕРЕЦЬ, уродженця села Холоневичі.

Перець був людиною відомою, користувався повагою і довірою в місцевих селян. Він загинув у бою в 1951 році. За доносом його боївку в урочищі Бирча, у глухому куточку лісу між Холоневичами та Липно, вирахували енкаведистами і оточили. Сили були нерівні. Перець і його товариші самі себе ліквідували, щоб не потрапити в руки ворогів.

17 серпня 2014 року в лісовому урочищі Перцева гора, на місці загибелі славетного повстанця Перця відбулося освячення та урочисте відкриття пам`ятного знаку.

Comments


bottom of page