top of page

КУЛЬТУРУ ТРЕБА ВІДСТОЯТИ


Це вимога і Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, і депутатської групи “За майбутнє”, адже уряд продемонстрував нерозуміння цього.

У пропозиціях при секвестрі Держбюджету уряд ініціював “обнулення” культури — видатки на цю сферу запропонували скоротити на понад 8 мільярдів гривень, тобто урізати фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту.

“Але карантин — не вічний. І ми подолаємо епідемію коронавірусу. Тільки що буде далі при таких непродуманих підходах урядовців?

Позиція нашого Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики принципова: допустити нищення культури в Україні не можна”, - зазначає народна депутатка, членкиня групи “За майбутнє”, перша заступниця голови цього Комітету  Ірина Констанкевич.  

Ще раніше нардепи зробили відповідну заяву від Комітету щодо цієї ситуації. Неодноразово у медіа думки з цього приводу висловлював і голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Повстала і культурна спільнота: 27 березня Українська кіноакадемія організувала  онлайн-акцію «Ні – знищенню культури!», яка зібрала тисячу учасників і майже 10 тисяч охочих. До неї долучився наш колега Павло Сушко, який озвучив позицію Комітету.

Врешті спільними зусиллями домоглися того, що суми видатків на культуру були переглянуті. Поки що це лише пропозиції до Держбюджету-2020, за який  повинен проголосувати парламент.

На чому наполягають?

  1. збільшити видатки на керівництво та управління в сфері культури та інформаційної політики в сумі 60 млн грн;

  2. забезпечити Український культурний фонд коштами у сумі 450 млн грн, з яких кошти в сумі 394 млн грн використати на вже відібрані проєкти;

  3. забезпечити на культуру, мистецтво, охорону культурної спадщини 157 млн грн;

  4. зберегти 50 млн грн на виробництво кінопроєктів патріотичного спрямування;

  5. на Інститут книги, підтримку книговидавничої справи - 110 млн грн;

  6. на розкриття туристичного потенціалу - 50 млн грн;

  7. на збереження історико-культурної та архітектурної спадщини - 25 млн;

  8. збільшити на 20 млн грн підтримку національних театрів;

  9. на Український інститут національної пам’яті - 21 млн грн.

Також додатково від комітету за пропозицією  Павла Сушка скерований лист до Міністерства культури та інформаційної політики щодо збільшення на 3,9 мільйони гривень президентських грантів кінодіячам.

Боротьба за культуру триває!

Comentários


bottom of page