top of page

ЛИШЕ НА ВОЛИНІ ЧИНОВНИКИ ПОЗБАВИЛИ ШКОЛЯРІВ ОБІДІВ, – МІНІСТР


Тільки у Волинській області – проблеми з організацією дитячого харчування у навчальних закладах у районах, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС. Про це сьогодні під час години запитань до уряду повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, відповідаючи на питання народного депутата від УКРОПу Ірини Констанкевич.

Ірина Констанкевич зазначила, що «у 2017 році у Маневицькому районі дітей харчували із 9 законом затверджених місяців лише півтора».

«Нинішній 2018 рік розпочався з того, що тендери на організацію проведення харчування також не відбулися. Схожа ситуація у Любешівському, Камінь-Каширському і Маневицькому районах», – зауважила нардеп.

Ірина Мирославівна поцікавилася у міністра скільки ще часу триватиме подібна ситуація, оскільки вона повторюється з року в рік та чи будуть покарані ті чиновники, зокрема, голови райдержадміністрацій, які вчасно не організували ці тендери.

«Ви абсолютно праві в тому, що це унікальна ситуація, яка склалася у Волинській області, адже дітей харчують не тільки там, а й в інших регіонах. Та в інших областях таких проблем не виникає», – акцентував Андрій Рева.

Міністр зауважив, що особи, які відповідальні за харчування дітей повинні бути притягнуті до відповідальності.

«І хоча голови районних державних адміністрацій не підпорядковані Кабінету Міністрів і Міністерству соціальної політики, вважаю, що є підстави для втручання правоохоронних органів. Готовий разом з вами підготувати таке звернення до тих наших правоохоронців, які повинні перевірити чому у нас із року в рік тендери зриваються і , хто у тому винен», – сказав міністр.

На думку Андрія Реви, вихід із ситуації щодо організації харчування дітей чорнобильських районів – запровадження повної монетизації за принципом «гроші ходять за дитиною».

«Допоки чиновники будуть вирішувати, хто буде харчувати дітей, до того часу, там де складається така унікальна ситуація, як на Волині, можуть бути проблеми», – каже міністр.

Додамо, що проект закону про скасування тендерних процедур при закупівлі товарів для харчування дітей-чорнобильців підготували народні депутати з УКРОПу Ірина Констанкевич, Тарас Батенко, Валентин Дідич, Олександр Дубінін, Віталій Купрій, Олександр Шевченко та Віктор Шевченко. Однак, представники трьох профільних міністерств – соціальної політики, економічного розвитку і торгівлі та освіти і науки – відмовилися підтримати відповідний документ при розгляді на засіданні комітету, який відбувся днями.

Comments


bottom of page