ЛУЦЬК У ЗАРУЧНИКАХ СМОРОДУ: ЕКОСЛУЖБИ ІГНОРУЮТЬ


Народний депутат 23-го округу від політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»  Ірина Констанкевич підготувала депутатські запити та звернення до профільних екологічних служб, аби ті розібралися із ситуацією зі смородом у Луцьку.

Про це вона повідомила під час брифінгу у Верховній Раді, 25 травня.

Нагадаємо, Луцьком шириться неприємний запах, який є наслідком діяльності ТзОВ «Біопаливо-енергетична компанія», що розташовується на території Гнідавського цукрового заводу. Зокрема, відходи від виробництва біоетанолу фірма скидає на фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу. Туди ж зливають і фекальні відходи із мікрорайону Вересневе у Луцьку та найближчих сіл.  Фекалії та відходи від виробництва вступають у хімічну реакцію, у результаті – нестерпний сморід поширюється на все місто.

На переконання нардепа, екологічні служби, які мають здійснювати контроль і нагляд за діяльністю таких підприємств, недостатньо працюють у цьому напрямку та не зважають на порушення. Цю думку підтримав і заступник Луцького міського голови Костянтин Петрочук.

«До мене надійшли численні звернення від мешканців міста та сусідніх районів, в яких люди обурюються тим смородом, що виникає внаслідок  виробничої діяльності  підприємства, що виготовляє біоетанол. Неподалік заводу знаходиться школа і садочок. Люди нарікають на кашель, алергічні прояви, які свідчать про отруєння випарами. Це проблема вже не тільки луцького, а й волинського масштабу і свідчить про недоліки нашого екологічного законодавства та потребу його осучаснювати», – переконана Ірина Констанкевич.

Народний депутат планує звертатися до Верховної Ради, аби депутати передбачили зміни до Законів, які стосуються екологічних норм.

 Депутат Луцької міської ради від УКРОПу Борис Смаль, який теж був присутній на брифінгу, розповів про те, що попри численні звернення екологи практично не вжили жодних заходів для вирішення проблеми.

«Хто видав дозвіл на роботу заводу, дозволив запустити хімічну промисловість, якщо об’єкт знаходиться за 150 метрів від дитячого садочка? Громада розчарована відсутністю реакції екологічних служб, відсутністю допомоги від народного депутата від Луцька Ігоря Лапіна. Поки що, протести лучан в рамках Закону. Але не виключено, що протест може стати масовим і неконтрольованим, адже питання стосується життя і здоров'я», – каже укропівець Борис Смаль

Додамо, що управління Держспоживслужби в м. Луцьку таки підтвердило перевищення концентрації в повітрі аміаку та сірководню.

Народний депутат України Ірина Констанкевич підготувала депутатські звернення до ТзОВ «Біопаливно-енергетична компанія», Державної екологічної інспекції України,  Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з вимогою про запобігання екологічній катастрофі в м. Луцьку та прилеглих територій Волинської області.