top of page

ЛЮДЯНІСТЬ У ЧАСИ ЖОРСТОКОСТІ: УКРАЇНЦІ ПРАВЕДНИКИ НАРОДІВ СВІТУ


Сьогодні 344 голосами депутати підтримали Постанову «Про вшанування пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни», ініціатором якої є народна депутатка Ірина Констанкевич.

«Ця сторінка нашої драматичної історії ХХ століття є малознаною, або ж навіть несправедливо забутою. У контексті Року пам‘яті про 80-ліття Бабиного Яру і трагічної загибелі сотні тисяч людей від рук нацистів, ми також згадуємо і тих українців, котрі рятували євреїв від знищення. За це їх вшановують почесним ім’ям Праведники народів світу», - коментує Ірина Констанкевич.

Постанова передбачає встановлення щорічно 14 травня Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Це буде День пам’яті, день справедливості щодо «тихих герої» і разом із тим - вакцина проти безпам‘ятства.

Згідно з даними Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем в Єрусалимі 2 573 українцям було присуджено звання Праведників народів світу. Україна є четвертою за кількістю Праведників країною у світі. Насправді таких людей було значно більше, можливо, найбільше у світі, але віднайти свідків, відновити документи уже нереально. На жаль, живими наразі є близько 20 таких людей.

Ірина Констанкевич наголошує: «Це наш моральний обов’язок зберегти цю пам’ять як данину справедливості, як урок людяності, як вакцину проти забуття, як превентивний засіб проти насилля щодо будь-якої людини. Той хто рятує одне життя, рятує світ».

Довідково:

У 1939–1944 роках, під час нацистської окупації території України, відбулося масове знищення євреїв, що входить у трагедію Голокосту. Українські події окремі історики називають «Голокостом від куль». В Україні допомога євреям була набагато складнішою й небезпечнішою у порівнянні з іншими місцями окупованої Європи. На території України усі мешканці, які надавали будь-яку допомогу євреям (починаючи від передачі їжі до пошуку притулку), наражалися на смертельний ризик.

Comments


bottom of page