top of page

ЛІТЕРАТУРНА ПРЕМІЯ ІВАНА КОРСАКА ЗНАЙШЛА СВОГО ГЕРОЯ


Кожен земний шлях завершується. Такий невмолимий, безсумнівний закон буття. Та кожна втрата непоправна, особлива. Тим паче, коли йдеться про Особистість, Людину (так, із великої літери), яка жила Україною, сумлінно торувала власний шлях, пам’ятаючи про покликання. Саме ці слова про Івана Корсака

Сьогодні, 15 вересня, Івану Федосійовичу мало б виповнитися 72 роки. В пам'ять про його здобутки та з метою підтримки української історичної літератури, родина письменника спільно з видавництвом «Ярославів Вал» заснували щорічну літературну премію за кращий історичний роман. Сьогодні її вперше вручили українському філософу, письменнику та публіцисту Петру Кралюку за книгу «Синопсис». Переможець отримав медаль та грошовий приз – 50 тисяч гривень.


Лауреата, шляхом таємного голосування, визначало компетентне журі. Для перемоги твору необхідно, щоб він відповідав основним вимогам – був присвячений історії України, написаний українською та мав великий читацький розголос. Як зазначив голова журі, письменник, директор видавництва «Ярославів Вал» Михайло Слабошпицький, на конкурс було подано 12 художніх творів. З них було обрали чотири (які саме, не оголошували – взяли приклад з Нобелівського комітету) – а з цих чотирьох одноголосним рішенням журі й було обрано переможця.

В Музеї сучасного мистецтва, який був заснований родиною Корсаківа і відбулися офіційні урочистості і вручення літературної премії.

Завітала на захід і народний депутат Ірина Констанкевич.

«Вручення літературної премії Івана Корсака за кращий історичний роман - це дійсно подія, яку ми ще глибоко не осмислили. Шляхетність задуму - мобілізувати літераторів до творення історико-художніх полотен задля формування нашої національної ідентичності - чи не гідне це поваги? Повертаємося до призабутого, «як в нації вождя нема, тоді вожді її поети», - наголосила Ірина Констанкевич.

Після урочистостей присутні ще довго спілкувалися та найтеплішими словами згадували про щирого волинського патріота – Івана Феодосійовича Корсака.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

コメント


bottom of page