«МАТИ ЗМОЖЕ ПРИГОРНУТИ СВОЮ ДИТИНУ, ЯКУ ВТРАТИЛА 30 РОКІВ ТОМУ», – ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПРО ПОВЕРНЕННЯ


Історію Ігоря Білокурова із села Велика Глуша, що у Любешівському районі сколихнула не тільки Волинь, але й всю Україну

Нагадаємо, що волинянин Ігор Бєлокуров, який 30 років тому пропав безвісти в Афганістані, де ніс службу в рядах Радянської Армії, живе в провінції Балах в племені туркменів та отримав нове ім’я – Амріддін. Його знайшли випадково під час археологічної експедиції. Чоловік забув рідну мову, тим часом мати його вже похоронила та звела символічну могилу.

Це не залишило байдужим і колишнього бойового офіцера, ветерана війни в Афганістані Олександра Тиводара, який пообіцяв зробити все можливе, аби повернути Ігоря додому. Не залишилась осторонь і народний депутат Ірина Констанкевич.

Вчора на Волинь прибув радник комітету оборони сенату Ісламської Республіки Афганістан, генерал Дашти Ісмаель який переконаний, що майже на 100% впевнений, що колишній полонений є саме волинянином.

Генерал Дашти Ісмаель запевнив присутніх у цілковитій співпраці та підтримці.

«Я поговорив із ним, він в охороні працює. Прибувши до вас, та зваживши на всі факти, я переконаний на 95%, що це Ігор Бєлокуров. Я вдячний вам, бо ви воювали на моїй Батьківщині, за мою землю, а я тоді був студентом і навчався в СРСР. Тому я зроблю все, що в моїх силах, для мене це буде честю».

Про це йшлося під час ефіру на ТРК «Аверс»

Гість студії, член пошукової експедиції Андрій Кадун розповів, що Ігор міг і не забути мову, а лише так поводиться в цілях безпеки.

Неабияку роль у цих подіях відіграла і Волинська обласна організація «Української спілки ветеранів Афганістану».

Голова спілки Григорій Павлович переконаний, що ситуація дійсно складна, втім, повернути колишнього військового додому – це громадянський обов’язок.

Сприяти у поверненні волинянина у рідну домівку обіцяє і народний депутат України Ірина Констанкевич.

«Я знаю село, звідки родом пан Ігор, була там неодноразово, Велика Глуша достатньо велике село, це мій рідний 23 округ. І я докладу максимум зусиль, щоб повернення на Батьківщину відбулося. Сьогодні День пам’яті та примирення і це символічно, що ми тут зібралися, і віримо, що мати зможе пригорнути свою дитину, яку втратила 30 років тому. Полісся дуже гостинне і це буде велика радість. Головне, щоб не було без надмірного шоу та кульок, бо є питання психологічної адаптації. Варто цю зустріч робити делікатно. Він лишився ментально ще в СРСР, не знає незалежної України і був в іншому соціумі. Тому важливо й те, з ким він буде повертатися. Треба все продумати покроково», - наголосила нардеп.

Після ефіру спілкування продовжилось в громадській приймальні народного депутата Ірини Констанкевич, де обговорили всі деталі повернення волинянина, адже справа не потребує поспіху.