top of page

МЕДИЧНА ПРОГРАМА ІНІЦІЙОВАНА ВОЛИНСЬКИМ НАРДЕПОМ НАБИРАЄ ОБЕРТІВ


Село Холоневичі – одне з найвіддаленіших сіл у Ківерцівському районі. Звідси до обласного центру 70 кілометрів, а до районного – 56. Тут є місцева амбулаторія у якій працює лиш один терапевт та лікар-акушер, що обслуговують не лише більше тисячі жителів Холоневичів, а й людей, які проживають у сусідніх селах.

Іван Васкул працює лікарем у амбулаторії вже 38 років та каже, що до нього тут звертаються з усіма проблемами.

 Я тут один, я по професії, лікую, куди кого направляю, якщо є потреба. В ці дні дуже багато пацієнтів, бо пішли простудні захворювання», - розповідає місцевий медик.

 До найближчої лікарні, кажуть, їхати понад 25 кілометрів, та й усе-одно там немає усіх потрібних лікарів – тож доводиться їздити у Ківерці або ж Луцьк.

Сьогодні в Холоневичах в рамках програми «Здоров’я – кожному мешканцю села» ініційованої народним депутатом Іриною Констанкевич приймали пацієнтів виїзна бригада лікарів Ківерцівської районної лікарні. В коридорах місцевої амбулаторії ажіотаж, що й не проштовхнутися

 У місцевої жительки Галини Лисюк хворе серце та проблеми з тиском – тож їй потрібен постійний контроль лікаря.  

«В першу очередь як то кажуть треба здоров’я… Так як я звертаюсь…нам ця програма до душі, дякуємо нашому народному депутату та лікарям», - каже пенсіонерка. 

Місцева жителька Єва Піддубна, теж переконана, що таки виїзні прийоми лікарів дуже потрібні. «Дуже потрібно. Ви знаєте наше село віддалене…Щоб приїжджали і нас обслідували. У цьому селі є близько 500-та дітей, приблизно стільки ж мешкає у сусідніх селах – а лікаря педіатра немає», - бідкається жінка.

Місцеві жителі кажуть, що дитячого лікаря їм не вистачає тут найбільше.

«В Ківерці не всі можуть поїхати…просто їхати, бо якщо ж у дитини підвищена температура, то вже швидка допомога везе її до найближчої лікарні – а це не близько. Це дуже добре для людей, що лікарі…провести цей огляд, а то з цією медичною реформою, ми взагалі залишимось без медичної послуги», - каже молода мама Оксана.

Народний депутат України Ірина Констанкевич, яка особисто приїхала подивитися як йде прийом та поспілкуватися з людьми розповіла, що це сьогодні найкращий варіант, коли медична послуга йде за пацієнтом.

«Сьогодні тут ведуть прийом гінеколог, офтальмолог, кардіолог, терапевт, сімейний лікар і хірург. Наша програма покликана проводити профілактичні огляди людей, які живуть у сільській місцевості. Працює такий проект у Ківерцівському районі  вже понад 2 роки, минулого року подібну практику ми запровадили і в Камінь-Каширському, Маневицькому та Любешівському районах і вона вже виправдала себе, адже вдпється виявити задавнені хвороби, які ще піддаються лікуванню, а значить зберегти людині життя», - переконана Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page