top of page

МЕДИЧНА РЕФОРМА У СЕЛІ: ЯК ЖИТИ, ЩОБ НЕ ВМЕРТИ?


Медицина на селі - зникає просто на очах. Амбулаторії, які ніколи не бачили ремонту, - розвалюються, справного медобладнання у сільських лікарнях майже не залишилося, а самі медики - працюють за мізерну зарплату. Наразі напрям руху української медицини — незрозумілий.

Третина українців сьогодні проживає в сільській місцевості - це майже 14 млн осіб. Цього місяця стартувала велика програма підтримки сільської медицини, одним з головних нововведень якої стала телемедицина - спілкування в лікарем через сучасні засоби комунікацій. На розвиток сільської медицини з консультаціями в інтернеті вже пустили близько 4 млрд грн. Однак є глибокі сумніви чи це запрацює, адже для цього потрібне необхідне обладнання, швидкісний інтернет, про що сільським ФАПАм доводиться тільки мріяти, а багато питань залишаються без відповідей.

Під час останнього робочого візиту до Камінь-Каширського району народний депутат Ірина Констанкевич побувала у такому ФАПі, що у селі Боровне. У селі не тільки відсутній інтернет, а й мобільний зв’язок не завжди є, тому ФАП  єдиний порятунок селян, де все тримається на ентузіазмі місцевих медиків.


Ірина Констанкевич не з чуток знає про стан сільської медицини та запевняє, що медична реформа виглядає не дуже оптимістично, особливо в контексті сільських територій та первинної медичної допомоги. Разом з тим вже з’явилася інформація, що в Любешівському районі будуть закриватися ФАПи, хоча начальник управління Волинської ОДА Ігор Ващенюк запевнив, що цього не буде.

 «Щоб якось допомогти жителям найвіддаленіших сіл, ми започаткували програму «Здоров’я –  кожному мешканцю села», яка передбачає роботу виїзних груп лікарів на місцях. Протягом року програма успішно діє у Ківерцівському районі. За цей рік було оглянуто майже 2 тисячі жителів району. Ця робота дуже потрібна, бо на ці прийоми приходять переважно люди старшого віку, які не мають можливості та й фінансової змоги поїхати до райцентру чи обласного центру на такі огляди», - переконує Ірина Констанкевич.

Вже незабаром програма «Здоров’я – кожному мешканцю села» буде впроваджена і в інших районах. Народний депутат Ірина Констанкевич звернулася до районних адміністрацій з проханням допомогти в організації виїзних прийомів лікарів та отримала відповідну підтримку, тож в найближчому майбутньому проект буде реалізовуватися і в Камінь-Каширському, Любешівському та Маневицькому районах.

Ірина Констанкевич переконана, що не потрібно чекати від уряду, коли ж нарешті будуть освоєні 4 млрд грн. на «сільську» медицину, які були надані в бюджеті ще в липні 2017 року.  Не варто чекати, коли проведуть інтернет у кожне поліське село і почнуть лікувати «дистанційно», бо під загрозу ставлять життя людей, а селяни вмиратимуть лише тому, що порушено головні засади, гарантовані Конституцією: доступна, якісна і безоплатна медицина.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page