top of page

МИСТЕЦЬКІ ШКОЛИ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

В умовах децентралізації мистецькі освітні заклади постали перед небезпекою закриття. Щойно створені райони, територіальні громади відмовляються фінансувати школи мистецтв, а натомість їх ліквідують. Де і чому? Приклад у Закарпатської області.


До народної депутатки Ірини Констанкевич звернулися батьки, діти яких навчаються у Середнявській, Тарновецькій, Малодобронській та Кортинянівській дитячих школах мистецтва Ужгородського району.


На початку грудня 2020 року під час засідання Ужгородської районної ради було прийнято рішення ліквідувати 4 мистецькі школи.


На офіційному сайті Ужгородської районної державної адміністрації вказано, що районна рада вийшла зі складу засновників навчальних закладів Ужгородського району. Новоутворені ТГ, відповідно до місця розташування, вирішують питання про прийняття їх у склад відповідних громад.

Саме тому, звернулася до очільника Закарпатської ОДА та Ужгородської районної державної адміністрації й районної ради.


У Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» передбачено, що якість та доступність публічних послуг, що надаються в територіальній громаді не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання.

Тобто мистецькі школи мають передаватися на баланс громад, АЛЕ точно не ліквідовуватися.


«Будемо з‘ясовувати, чому було прийнято рішення про ліквідацію, і чи надходили звернення від голів новостворених ТГ щодо передачі об'єктів спільної власності до комунальної власності», - зазначила Ірина Констанкевич.


Comments


bottom of page