«Ми відчуваємо її підтримку в усьому», – керівники громад Камінь-Каширщини про народного депутата Ір


Упродовж трьох років діяльності народний депутат України Ірина Констанкевич завжди працювала з людьми і для людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ірина Констанкевич – це людина слова», – освітяни Ківерцівщини про народного депутата

За цей час Ірина Мирославівна відвідала, чи не всі населені пункти 23 виборчого округу. Про спільні справи, втілені ініціативи задля розвитку громад розповіли їх керівники.

Голова Гуто-Боровенської ОТГ Михайло Оліферчук:

– Я вже багато років поспіль працюю з різними людьми – чиновниками та парламентарями, але такого нардепа, як Ірина Констанкевич, у нас ще не було. За останні кілька років у Гуто-Боровенській ОТГ чимало змінилося завдяки підтримці Ірини Мирославівни. За сприяння нардепа розробили проект для футбольного стадіону та добудову ЗОШ, перекрили дах та оздобили фасад школи в Гуті-Боровенській. Нардеп також попіклувалася про те, щоб з обласного бюджету було виділено понад 100 тис. грн на ремонт ФАПу в селі Боровне, ще 100 тис. грн було виділено з обласного бюджету на створення спортивного майданчика в селі Малі Голоби. Звісно, було багато труднощів, але разом з Іриною Мирославівною нам вдалося втілити в життя дуже багато проектів. Ще більше – попереду. Вірю, що разом нам вдасться побудувати ту Україну, про яку ми мріємо. Громада Гуто-Боровенської ОТГ дуже вдячна Ірині Констанкевич. Це хороший нардеп. Найбільше мені до вподоби те, як вона спілкується з людьми – просто і невимушено. Такі народні депутати і потрібні громаді.

Екскерівник Камінь-Каширського району Іван Шевчук:

– Ірина Констанкевич – народний депутат, який захищає права та обов’язки простого люду. Найбільше мені подобається у роботі нардепа, що вона міркує категоріями всієї держави, дбає про благо всіх людей без винятку. Нардеп працює не для якоїсь конкретної групи чи регіону, а для всіх. Для неї немає чужих і своїх, кращих і гірших. Вона щиро любить свій народ, шанує його традиції й захищає права у своїй державі.

Для Камінь-Каширського району вона зробила дуже багато. За сприяння нардепа оновлено міський стадіон. З Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» на це було виділено 1,5 млн грн. Народний депутат часто приїздить у наш округ, розмовляє з людьми, слухає їх і всіляко намагається підтримати. Ірина Мирославівна побувала в кожному закладі освіти та культури у нашому районі. Громада дуже задоволена роботою Ірини Констанкевич. Це надзвичайно відповідальний парламентар. Вона не цурається людей. Не боїться роботи, береться за розв’язання будь-яких проблем. Не розмовляє з жителями громади як чиновник, якому люди байдужі. Вона з усіма спілкується на рівних. Усім намагається допомогти. Одразу помітно, що людина любить свою роботу, любить людей і хоче змінити їхнє життя на краще. Гадаю, що депутатами мають бути такі люди, як Ірина Констанкевич – досвідчені й працьовиті. За своє життя зустрічав багато особистостей, але такої доброї та чуйної людини, як Ірина Мирославівна, ще не траплялося. Усі знають: якщо вона бачить бодай найменшу надію на те, що проблему можна залагодити, то за неї обов’язково візьметься. Це парламентар від Бога.

Голова Карасинської сільської ради Марина Мартинюк:

– До народного депутата Ірини Констанкевич зверталася неодноразово. Мені подобається те, що відсутній бар’єр між нею як народним депутатом і нашими людьми. Ірина Мирославівна – пряма, відверта, щира людина, з нею легко у спілкуванні. Коли до Ірини Констанкевич звертаєшся з якимось проханням, завжди впевнений, що будеш почутий, отримаєш максимум інформації з того питання, яке озвучив, або допомогу в розв’язанні тієї чи тієї проблеми. Інколи виникає відчуття, наче розмовляєш не з депутатом, а з близьким родичем. Я працюю в органах місцевого самоврядування вже 15 років і такого доступного для людей народного депутата ще у нас не було.

Із допомогою Ірини Констанкевич у Карасинській школі та амбулаторії вдалося замінити вікна. На це вона залучила державні кошти з фонду соцеконому. За сприяння народного депутата і підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» вдалося придбати стенди у кабінет української мови та літератури школи села Карасин, у тутешній дитсадок закупили нову постіль, а поблизу Карпилівського соціально-культурного центру облаштували дитячий майданчик. До слова, на проведення ремонтних робіт у соціально-культурному центрі з фонду соцеконому народний депутат залучила 300 тисяч гривень, а з обласного бюджету за її сприяння виділили ще 200 тисяч гривень.

На базі Карпилівського ФАПу в рамках програми «Здоров’я – кожному мешканцю села», яку реалізовуть з ініціативи та за підтримки народного депутата, відбувся виїзний прийом лікарів. Народний депутат також допомогла із ремонтом кабінету профщеплень у ФАПі. Для фельдшера придбали велосипед.

Ірина Мирославівна ніколи не лишається осторонь людських бід, пов’язаних із різними недугами. Вона надзвичайно працелюбна, ніколи не відмовляє в допомозі. Вміє чути простий народ.

Броницький сільський голова Петро Кошелюк:

– Ірина Констанкевич – дуже хороший народний депутат. До неї можна звернутися з будь-якими проблемами. Вона завжди вислухає і допоможе. Мені до вподоби те, що вона спілкується з жителями громади на рівних, ставиться до людей з повагою, а не зверхньо, як більшість високопосадовців. У 2017 році за її допомоги було виділено гроші з фонду соціально-економічного розвитку на заміну вікон у ЗОШ І-ІІІ ступенів села Брониця. На це пішло близько 150 тис. грн. Тепер у навчальному закладі замінено вікна у всіх класних кімнатах та коридорах. І це все її заслуга. Окрім цього, за сприяння Ірини Мирославівни наша громада на умовах співфінансування із Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» придбала ноутбук для ДНЗ, озвучувальну колонку для храму, а для потреб ФАПу – холодильник, ноутбук та принтер.

Черченський сільський голова Юрій Соколов:

– За три роки з народним депутатом Іриною Констанкевич спілкувалися неодноразово. Ми відчуваємо її підтримку в усьому. Вона ніколи не залишається осторонь наших проблем. За допомогою Ірини Мирославівни ми облаштовуємо у селі вуличне освітлення. Додаткові кошти народний депутат залучила і на ремонт нашого адміністративного будинку, де ми перекрили дах.

З Іриною Констанкевич також обговорювали і питання щодо внесення змін на законодавчому рівні щодо збільшення податку на заліснені землі. Тоді поліські громади отримали б стабільне та суттєве джерело доходу. Знаю її як толерантну та мудру людину. Якби всі народні депутати були такими, то ми мали б і хороші пенсії, і високі зарплати, і лояльні тарифи, було б будівництво дитячих садочків та шкіл, освітлювалися б вулиці. У нас парламентсько-президентська республіка, і багато що залежить саме від Верховної Ради. Я впевнений: якщо ми хочемо, щоб наші діти та внуки жили в гідних умовах, не шукали можливостей заробітчанства за кордоном, то маємо на парламентських виборах віддавати голоси усвідомлено.

Сільським головою працюю вже четвертий термін. За цей час ніколи не зустрічав таких народних депутатів, як Ірина Констанкевич.