«МИ НЕ ЧЕКАТИМЕМО, ДОКИ ВМИРАТИМУТЬ СЕЛЯНИ ЧЕРЕЗ ІМІТАЦІЮ РЕФОРМИ», — ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ


На сьогодні чимало обговорень навколо медичної реформи. У людей є безліч запитань, сумнівів і побоювань, та це і не дивно, адже деякі нововведення здаються вкрай сумнівними.

Наприклад, питання з викликом швидкої допомоги. Тепер викликати швидку не так просто. Згідно із новими правилами,  вона приїде лишу у випадк, коли є загроза життю пацієнта, інакше, пацієнт змушений самостійно прийти до лікаря на прийом.

Немає розуміння медичної реформи і на місцях. Зокрема, люди переймаються закриттям ФАПів, які є чи не єдиним засобом порятунку для селян. Варто зауважити, що відстань до лікарні від деяких сіл волинського Полісся становить  40-50 кілометрів.

Під час робочих поїздок на округ,  народний депутат Ірина Констанкевич неодноразово чула перестороги селян з цього приводу. Беручи до уваги стурбованість людей, парламентар звернулася до голови Волинської ОДА Олександра Савченка з проханням надати інформацію щодо подальшої долі сільських ФАПів.

 «Ми не чекаємо від уряду, коли ж нарешті будуть освоєні 4 млрд грн на "сільську" медицину, які були надані в бюджеті ще в липні 2017 року, не чекаємо, коли проведуть інтернет у кожне поліське село і почнуть лікувати "дистанційно", не чекаємо, доки вмиратимуть селяни лише тому, що порушено головні засади, гарантовані Конституцією: доступна, якісна і безоплатна медицина. Не чекаємо, бо, як і тисячі людей, не віримо в ефективність "реформ" — напівреформ, імітації реформ, у яких немає головного — людини», —  зауважила Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, що за ініціативи та підтримки народного депутата Ірини Констанкевич започаткована програма «Здоров’я – кожному мешканцю села» в рамках якої вузькопрофільні лікарі проводять виїзні прийоми у селах волинського Полісся.