top of page

“МИ ПОВИННІ ЗРОБИТИ УСЕ, АБИ МАКСИМАЛЬНО ЗАПОБІГТИ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСУ”


Аби не допустити масштабного росту кількості хворих на коронавірус, громадяни повинні дотримуватися суворого карантину та виконувати усі поради щодо профілактичного захисту. Про це в ефірі каналу “12 канал” наголосила народна депутатка, членкиня групи “За майбутнє” Ірина Констанкевич.

“За часів попередньої влади і пані Уляни Супрун, яка очолювала міністерство охорони здоров'я, все було зроблено для того, щоб зруйнувати санітарно-епідеміологічну службу в Україні. Тому звичайно вже на початку епідемії коронавірусу, ми не були готові до такого серйозного випробування. Зараз за допомогою карантинних заходів все робиться для того, щоб максимально запобігти поширенню хвороби і сповільнити темпи її розвитку”,— зазначила Ірина Констанкевич.

“Нам потрібно докласти усіх зусиль, аби захистити наших медиків.  Те, що держава пообіцяла їм зарплату у розмірі більшому на 200% , —  надто мало.  Медики повинні мати належне фінансове забезпечення і належні засоби захисту. А їх немає. І це величезна проблема”, — зауважує нардеп. 

Додамо, що днями з медіа українці дізналися, що у березні кількатонний вантаж із захисними масками українського виробництва був спрямований до Іспанії. І тільки два дні тому, після розголосу даної інформації, прокуратура Києва заявила, що відкрила за цим фактом кримінальне провадження. За даними правоохоронців, поставка масок до Іспанії була здійснена за зниженою вартістю для ухилення від сплати митних платежів і за сприяння Київської митниці. Також Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила справу щодо можливої недбалості членів Кабміну в умовах необхідності протидії Covid-19.

Нардеп наголошує, що до  організації заходів із протидії та боротьби з коронавірусом на Волині підійшли копмлексно.

“20 мільйонів гривень для розв'язання даного питання виділено з Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом”, 120 мільйонів гривень — з обласного бюджету та бюджету Луцька”, — зауважує нардеп.

Ірина Констанкевич зазначила,  що постійно підтримує зв'язок зі своїм 23 округом.

“Ми спілкуємося з головними лікарями медзакладів округу. Пропрацювали потреби, думаємо над забезпеченням лікарень обладнанням. Всю інформацію передали на обласний оперативний штаб. Зараз також збираємо інформацію щодо місцевих амбулаторій. На 25 тисяч гривень мені вдалося придбати  маски та антисептики, передала їх на округ. Звичайно, цього дуже замало. Зараз готуємо другу партію таких засобів. Далі працюємо над тим, як допомогти медкзакладам в окрузі”, — розповідає Ірина Констанкевич.

Народна депутатка додає, що нині також із помічниками напрацьовують алгоритм дій щодо інформування про необхідність самоізоляції упродовж 14 днів тих людей, які повернулися з інших країн.

За даними Держприкордонслужби, тільки 24 березня український кордон перетнули 19 тисяч осіб, з яких 11 тисяч — це українці, які повернулися із-за кордону.
Kommentare


bottom of page