"МИ ПОВИННІ ЗУПИНИТИ МАСОВЕ ЗНИЩЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ЛІСУ", - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ


Українські ліси масово знищують. Вирубають навіть червонокнижні цінні породи. Під час робочих візитів народного депутата Ірини Констанкевич селами волинського Полісся в кожному селі розповідають – ліс ріжуть, ліс вивозять, ліс крадуть… Якщо колись ситуація була досить критичною, проте мала шанс на виправлення, то зараз наглість деяких держпідприємств чи «лісових браконьєрів» довела українське лісництво фактично до межі екологічної катастрофи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УЧАСНИКАМ АТО НЕ ВИСТАЧАЄ ЗЕМЛІ? ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО ГРОЙСМАНА

Для багатьох жителів Полісся ліс - єдиний годувальник. Роботи в селі немає, заробляють під час ягідно-грибного сезону. А якщо масово нищити насадження ударними темпами, відомі на всю Україну поліські ліси перетворяться на пустелю. А більшість сімей опиняться за межею бідності.

Місцева влада на протести селян заявляє: загрози лісам немає. В унісон з лісівниками твердять, спустошені території, де росли молоді сосни, невдовзі самі оновляться.

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила законопроект № 5495 «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів».

«Мета прийняття даного законопроекту, це збереження українських лісів та посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу. Даним законом, за незаконну вирубку лісу передбачається штраф від 17 тисяч гривень до 25, що вдвічі більше, ніж до цього моменту. Ми повинні боротися за екологію та зупинити масове знищення українського лісу», - зауважила Ірина Констанкевич.

Довідково: законопроектом передбачено за контрабанду матеріалів рідкісних порід дерев – позбавлення волі від 3-х до 5-ти років або від 10-ти до 12-ти років із позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3-х років, якщо це вчинено організованою групою чи у великих розмірах.

З метою підсилення позиції України в переговорах із міжнародними партнерами та забезпечення збереження природних ресурсів законопроектом пропонується доповнити  мораторій на експорт лісу-кругляка обмеженням споживання лісу всередині країни.

Крім того, Кабінету Міністрів України пропонується розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб,  інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook