top of page

МІЗЕРНІ ЗАРПЛАТИ, ДЕСЯТКИ КІЛОМЕТРІВ БЕЗДОРІЖЖЯ... І КОМП'ЮТЕРИ АБО ЯК ПРАЦЮЄТЬСЯ ВОЛИНСЬКИМ ЛИСТОНО


Листоноша – співробітник поштової служби, який займається доставкою листів, посилок та іншої кореспонденції. Таке визначення можна прочитати в словнику. В реальному житті дещо інакше. Листоноша – це людина, що приносить пенсію, газети-журнали, а ще... продавчиня, страховий агент, психолог і не просто представник «Укрпошти», а ледве не єдиний чи, принаймні, основний зв'язок із навколишнім світом для пенсіонерів, що живуть у сільській місцевості. І за такий широкий спектр послуг цей універсальний працівник отримує  1200-1400 гривень за місяць...

Під час робочих візитів народного депутата Ірини Констанкевич до найвіддаленіших сіл волинського Полісся, це питання є чи не найактуальнішим. Скаржаться листоноші й на те, що крім мізерної зарплати вони не отримують жодних засобів забезпечення.

«Укрпошта» - це державне підприємство і ми сплачуючи свої податки утримуємо його. Топ-чиновники в «Укрпошті» отримують багатомільйонні зарплати, керівники обласних відділень отримують сотні тисяч зарплати, натомість звичайні працівники, листоноші  отримують по 1600-1700 гривень, тому що вони працюють не на повну ставку, а процедура скорочення вже запущена. І все це при тому, що вони возять великі сумки з пресою, листами, а також виконують і не властиві їм функції – продавці супутніх товарів, це умовно кажучи, крупи, мило, шампунь, які їх змушують продавати, а мізерний відсоток із проданого їм ніби до зараховується до зарплати», - обурюється нардеп.

З цього приводу, у своєму депутатському запиті до в.о директора "Укрпошти" Ігоря Смілянського Ірина Констанкевич цікавилася, насамперед, баченням розвитку галузі, зокрема, яка оптимізація чекає Волинь, які зарплати у цих чиновників та чи знають вони, які зарплати у звичайних листонош.

У листі-відповіді, що надійшов на адресу Ірини Констанкевич в.о директора "Укрпошти" Ігор Смілянський запевняє, що заробітна плата штатного працівника дирекції волинського відділення ПАТ «Укрпошта» становить 3700 гривень, разом з тим, листоноші отримують більше 2 тисяч гривень.

У тому числі, за І квартал 2018 року середньомісячна заробітна плата листонош у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року становить:

  • у Ківерцівському районі – 2212,8 грн. проти 1915,4 грн;

  • у Камінь-Каширському районі – 2775,65 грн. проти 2208,10 грн;

  • у Любешівському районі – 2742,00 грн. проти 2245,20 грн;

  • у Маневицькому районі – 2624,40 грн. проти 2147,04 грн.

З метою покращення умов праці листонош, «Укрпошта» забезпечила їх засобами доставки та видала 330 курток та 225 сучасних поясних сумок.

Також, Ігор Смілянський обіцяє й перспективи  покращення роботи «Укрпошти» у сільській місцевості Волинської дирекції на разі триває активна фаза проекту «Комп’ютеризація сільських відділень поштового зв’язку», за результатами впровадження якого планується комп’ютеризувати з доступом до мережі Інтернет 57 відділень поштового зв’язку.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Kommentare


bottom of page