top of page

МІНІСТЕРСЬКІ ЦИРКУЛЯРИ ВСУПЕРЕЧ ЗДОРОВОМУ ГЛУЗДУ


Медики, які борються проти коронавірусу, за березень матимуть збільшену втричі платню, — таку гучну заяву  днями зробило Міністерство охорони здоров'я. Щоправда, як повідомили у своїх зверненнях до народних депутатів з групи “За майбутнє” виборці, МОЗ  не оприлюднив цей наказ для широкого загалу. Замість тексту документу — зображення із  відповідним переліком посад.

Медиків екстреної допомоги, а ще медсестер та лікарів приймальних відділень,  фельдшерів і молодший персонал первинної ланки меддопомоги, які здійснюють забір біологічних матіріалів і які входять до складу мобільних груп, що, окрім, іншого контролюють епідеміологічну ситуацію до списку на збільшення зарплат не включили.

“Парадоксально, та натомість у міністерському переліку претендентів на отримання більшої винагороди — неіснуючий в українських реаліях “екстрений медичний технік”. 

Окрім того, дивує, чому доплата повинна бути лише за пацієнтів, у яких підверджений коронавірус?  Адже, згідно із іншим міністерським циркуляром, пацієнтів з легким перебігом захворювання, що має ознаки ГРВІ, лікарі повинні залишати лікуватися в домашніх умовах та не проводити їм тести на COVID-19. Адже навіть не фахівцю зрозуміло, що зважаючи тепер на особливий страх людей за своє здоров'я, і проаналізувавши навіть кількість викликів екстреної допомоги, які зросли у кілька десятків разів за час карантину, і сімейні лікарі, і  бригади екстреної допомоги, і медики у сільських ФАПах та амбулаторіях в особливій зоні небезпеки. Досі без відповіді залишається і питання: а з якого бюджету медикам доплачуватимуть за лікування хворих з коронавірусом? Чому досі не затверджений механізм фінансування цих доплат?”, - зазначає народна депутатка Ірина Констанкевич.

Ірина Констанкевич разом з колегами з депутатської групи “За майбутнє”  звернулися до Міністерства охорони здоров'я, аби не лише почути пояснення щодо озвучених питань, а й для того, щоб урядове відомство їх негайно розв'язало.

Comments


bottom of page