top of page

Найуспішніше державні кошти освоїли у Камінь-Каширському районі


Майже десять мільйонів гривень надійшло наприкінці минулого року на розвиток Ківерцівського, Маневицького, Камінь-Каширського та Любешівського районів за сприяння народного депутата України від УКРОПу Ірини Констанкевич. Ще під час передвиборчої кампанії вона вивчила проблеми свого округу. Напевно, у цій частині Волині немає села, де б депутат не зустрічалася з громадою, не знайомилася б із турботами людей, їхніми пропозиціями покращити життя своєї малої батьківщини. Фонд соціально-економічного розвитку – якраз те джерело, яке обранець може використати на розбудову галузей освіти, культури, медицини, спорту.

«Сума, яку може залучити депутат на свій округ, залежить від вмотивованості і аргументованості заявки, – пояснює Ірина Констанкевич.  –  Хоча існують певні ліміти. Минулого року йшлося про 12 мільйонів, у цьому році звучала сума 20 мільйонів, тому я буду прагнути, щоб коштів в округ надійшло якнайбільше. Але найголовніше, щоб ті об’єкти, які є в переліку фінансування фонду соціально-економічного розвитку, відповідали усім вимогам».

У Камінь-Каширському районі 2, 5 мільйона гривень використали на будівництво нової школи в Осівцях. Мешканці цього села десятиліттями оббивали чиновницькі пороги. І лише за сприяння голови обласної ради Ігоря Палиці будівництво таки розпочали.  Гроші із фонду соціально економічного розвитку – вагомий внесок до цієї справи.

Ще під час  передвиборчої кампанії до Ірини Констанкевич зверталися молоді матері із села Доброго цього ж району. У грудні на добудову дитячого садка тут отримали 300 тисяч гривень, тож свого слова перед громадою обраниця  дотримала. Вже незабаром дошкільнята зможуть  черпати нові знання, бавитися, розвиватися у колективі, а їхні батьки спокійно працюватимуть.

Важкоатлети Каменя-Каширського здійснили мрію про окремий спортзал, а молодь села Карпилівка - про соціально-культурний центр, у якому планують розмістити і клуб,  і бібліотеку, кімнату надання комп’ютерних послуг, аптеку, пункт охорони громадського порядку і приміщення для побутових послуг. Мешканець цього села, боєць АТО,  кавалер ордену бойової слави ІІІ ступеня Анатолій Сущ колись давно, заповнюючи анкету учасника антитерористичної операції, у графі про потреби написав – соціально-культурний центр у Карпилівці.  Хлопець вважає, що село без молоді загине, а для того, аби вона лишалася, необхідно діти їй можливість працювати, розвиватися духовно, розважатися: «Треба розбудовувати, будувати там, де живеш. Можна всім поїхати і покинути село. Можна дійти  до того, щоб приїжджати тільки в гості до батьків і взагалі нічого не залишиться. Хіба це добре? » –  міркує хлопець. Зараз він знову на Сході. Тож завершення довгобуду буде йому приємним сюрпризом. Кожен об’єкт має свою історію, і депутат докладає максимум зусиль, щоб вона продовжувалася успішно – працею, навчанням, спортивними досягненнями, якісним і змістовним відпочинком.

 Увага держави – це добре, але мінус фонду соціально-економічного розвитку – те, що кошти надходять, переважно, наприкінці року. Тоді  використати їх у стислий термін складно. Ірина Констанкевич зауважує, що тепер завдання команди – якнайшвидше підготуватися: «Найближчого місяця ми завершуємо формування потреб щодо фінансування, далі займаємося документацією, а от уже травень-червень – працюємо над тим, щоб Міністерство фінансів виділило кошти на наші об’єкти». Таким чином, можна буде сподіватися на ще ліпший результат праці. 


6 лютого 2020р.

Comments


bottom of page