top of page

НАМ ПОТРІБНІ СУЧАСНІ БІБЛІОТЕКИ


Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт №5002 «Про бібліотеки і бібліотечну справу». 238 голосів «ЗА».

Під час виступу у ВРУ народна депутатка Ірина Констанкевич, членкиня групи «Партія «За майбутнє» наголосила, що потребра реформування бібліотечної галузі назріла давно. А виклики децентралізації, цифровізації, криза з читанням вимагають оновлення законодавства.

«Депутатська група «Партія «За майбутнє» підтримує законопроєкт №5002, адже законодавчий акт, по-перше, покращить врегулювання відносин у бібліотечній галузі; по-друге, забезпечить законодавче підґрунтя для повноцінного функціонування бібліотечної системи; по-третє, створить дієвий механізм реалізації прав громадян на рівний і вільний доступ до інформації. Проєкт Закону дасть початок системної модернізації мережі бібліотек», - розповіла Ірина Констанкевич.

Ірина Мирославівна вважає, що бібліотеки потрібно наповнити україномовним продуктом, у першу чергу для дітей: книги, аудіо, відеопродукція. Книгозбірні мають бути сучасними, «живими», орієнтованими на розвиток українського молодого читача.

Раніше, Комітет ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкинею якого є Ірина Констанкевич підтримав рішення рекомендувати парламенту ухвалити у першому читанні за основу. І до другого читання будемо готувати поправки.

Comentarios


bottom of page