«Нам пощастило жити на землі, що дала нам цю постать» - Ірина Констанкевич про Лесю Українку


Народні депутати з «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» зареєстрували у Верховній Раді проект постанови щодо відзначення 150-ї річниці з дня народження Лесі Українки.

Документ передбачає організацію низки заходів для вшанування видатної поетеси – видання повного зібрання її творів у 16 томах, наукових досліджень, персональної енциклопедії майстрині слова, словника мови, проведення конференцій, підготовку популярних фільмів та передач, відкриття інтернет-сайту Науково-дослідного інституту Лесі Українки. У разі ухвалення постанови видатки на ці заходи передбачать у державному бюджеті.

http://www.ukrop.com.ua/uk/news/central/4611-narodni-deputati-z-ukropu-proponuyut-na-derzhavnomu-rivni-vidznachiti-150-richchya-z-dnya-narodzhennya-lesi-ukrayinki

Ініціатором постанови виступила народний депутат Ірина Констанкевич. "Сучасний українець просто зобов’язаний вивчати цю постать, читати твори та рівнятися на героїчний приклад цієї жінки. Також потрібно дбати за театральні, літературно-мистецькі фестивалі. Бо коли вже нам пощастило жити на цій землі, яка дала нам таку постать, то потрібно її гідно вшановувати й десь своїм життям, вчинками прирівнюватися. Її слова актуальні будуть впродовж віків, адже вони містять войовничий дух і любов до Батьківщини», - вважає Ірина Констанкевич.

Ювілей талановитої землячки відзначатимемо уже через 4 роки – 2021, а до того часу повинні належно підготуватися. І для Волині це найбільш актуально, адже у Луцьку функціонує єдиний в Україні Науково-дослідний інститут Лесі Українки, у Колодяжному - літературно-меморіальний музей  у садибі Косачів. Волинь має достатній науковий потенціал  для дослідження спадщини цієї талановитої родини, це край, який багатий на сліди пам’яті Лесі Українки, родини Косачів та й інших видатних діячів  -  сучасників і друзів письменниці.


24 січня 2020р.