top of page

«Нам пощастило жити на землі, що дала нам цю постать» - Ірина Констанкевич про Лесю Українку


Народні депутати з «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» зареєстрували у Верховній Раді проект постанови щодо відзначення 150-ї річниці з дня народження Лесі Українки.

Документ передбачає організацію низки заходів для вшанування видатної поетеси – видання повного зібрання її творів у 16 томах, наукових досліджень, персональної енциклопедії майстрині слова, словника мови, проведення конференцій, підготовку популярних фільмів та передач, відкриття інтернет-сайту Науково-дослідного інституту Лесі Українки. У разі ухвалення постанови видатки на ці заходи передбачать у державному бюджеті.

Ініціатором постанови виступила народний депутат Ірина Констанкевич. "Сучасний українець просто зобов’язаний вивчати цю постать, читати твори та рівнятися на героїчний приклад цієї жінки. Також потрібно дбати за театральні, літературно-мистецькі фестивалі. Бо коли вже нам пощастило жити на цій землі, яка дала нам таку постать, то потрібно її гідно вшановувати й десь своїм життям, вчинками прирівнюватися. Її слова актуальні будуть впродовж віків, адже вони містять войовничий дух і любов до Батьківщини», - вважає Ірина Констанкевич.

Ювілей талановитої землячки відзначатимемо уже через 4 роки – 2021, а до того часу повинні належно підготуватися. І для Волині це найбільш актуально, адже у Луцьку функціонує єдиний в Україні Науково-дослідний інститут Лесі Українки, у Колодяжному - літературно-меморіальний музей  у садибі Косачів. Волинь має достатній науковий потенціал  для дослідження спадщини цієї талановитої родини, це край, який багатий на сліди пам’яті Лесі Українки, родини Косачів та й інших видатних діячів  -  сучасників і друзів письменниці.


24 січня 2020р.

Comments


bottom of page