top of page

НАРДЕПИ ВІД УКРОПУ ЗАКЛИКАЛИ НАБУ Й ГПУ ПОКЛАСТИ КРАЙ ОБОРУДКАМ БІЗНЕС-ПАРТНЕРІВ ПОРОШЕНКА


Генеральний прокурор Юрій Луценко та Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник мають перевірити факти щодо можливої змови власників корпорації «Автомобільна компанія «Богдан Моторз», яку контролює бізнес-партнер президента Петра Порошенка, перший заступник голови РНБО Олег Гладковський, та керівництва ПАТ «Укрексімбанк», що могла призвести до збитків державі в особливо великих розмірах.

Про це йдеться в офіційних зверненнях народних депутатів від УКРОПу Тараса Батенка, Олександра Дубініна, Ірини Констанкевич, Валентина Дідича, Олександра Шевченка та Віктора Шевченка, адресованих посадовцям.

В політсилі зазначили, що в серпні цього року між АТ «Укрексімбанк» та ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторз» було підписано договір реструктуризації боргу останньої на суму в 1,3 млрд грн терміном на 15 років.

«Умови зазначеної угоди є об’єктивно не ринковими та такими, що завдають збитків державному банку, а отже, й інтересам держави. Зокрема, згідно з умовами договору, відсоткова ставка за основним боргом протягом перших п’яти років (до 01.01.2023 року), становитиме від 0,46 до 5,46 відсотків річних», – зауважили в УКРОПі.

З огляду на прогнозований на 2019 рік рівень інфляції у розмірі 6,5% та середньозважений курс долара на рівні 30,5 гривень, державний «Укрексімбанк» надаватиме корпорації «Богдан Моторз» кошти собі у збиток, оскільки вартість кредитних грошей на початку та в кінці позикового періоду буде від’ємною для позичальника. Крім того, попередній судовий наказ на примусове стягнення боргу у розмірі 1,3 мільярда гривень було видано ще наприкінці 2015 року.

Таким чином, підприємство «Автомобільна компанія «Богдан Моторз» користується безкоштовно кредитними коштами більше трьох років.

«Українське об’єднання патріотів – УКРОП» закликає Національне антикорупційне бюро України та Генеральну прокуратуру з’ясувати, як компанія партнера Петра Порошенка отримала можливість фактично безкоштовно користуватися державними коштами, та покласти край «круговій поруці» у владі, що завдає державі величезних збитків», – заявили в УКРОПі.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page