top of page

НАРДЕПИ ВІД УКРОПУ: УХВАЛЕННЯ ЗАКОНУ ПРО ДЕОКУПАЦІЮ В РЕДАКЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА ПОГІРШИТЬ СИТУАЦІЮ НА ДОНБ


Ухвалення законопроекту № 7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» у редакції президента, без урахування поправок народних депутатів, лише погіршить ситуацію на сході нашої держави. Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявив народний депутат від УКРОПу Віталій Купрій.

За його словами, майже половину з поданих депутатами поправок розглядали у напівпорожній сесійній залі, тож абсолютна більшість з них не була врахована.

Парламентар припустив, що керівники провладних фракцій могли свідомо дати вказівку своїм депутатам не брати участі в голосуваннях за поправки, серед яких і низка пропозицій від УКРОПу. У підсумку Рада може ухвалити документ у тій редакції, яка вигідна лише президенту.

«Сподіваємося, що хоч якісь поправки будуть враховані. Якщо цього не буде – голосувати за закон неможливо, він лише погіршить ситуацію», – підкреслив нардеп.

Віталій Купрій зазначив, що УКРОП вимагає, зокрема, зобов'язати Кабінет Міністрів розірвати дипломатичні відносини з Російською Федерацією. У «деокупаційному» законі також має бути посилання на статтю 4 Закону України «Про оборону» щодо необхідності запровадження воєнного стану.

Також слід запровадити законодавчу заборону на торгівлю з окупантом та чітко визначити права громадян при перетині лінії розмежування. Крім того, до тексту й назви документа мають бути внесені положення щодо окупованих Автономної Республіки Крим і міста Севастополя.

«Не можна розділяти ці території, вони однаково окуповані. Ці проблеми слід врегульовувати в один і той же спосіб», – наголосив Віталій Купрій.

Comments


bottom of page