top of page

Нардепи групи "За майбутнє" вимагають в уряду забезпечити українців засобами захисту


Депутати вимагають в уряду забезпечити українців засобами захисту і покарати винних у вивезенні масок за кордон.

Український уряд повинен терміново замовити мільйони масок, респіраторів і спецодягу, а також антисептиків для наших людей, лікарів, хто буде в контакті з хворими на коронавірус. І доставити їх до всіх лікарень та аптек країни, щоб громадяни України мали можливість реально захистити своє життя. На цьому наголошують народні депутати від групи «За майбутнє» у депутатському зверненні до прем’єр-міністра, керівництва МВС та СБУ.

Депутати зазначають: зі ЗМІ стало відомо про повідомлення Міністра внутрішніх справ Чехії, що український Ан-124 «Руслан» відправляється в Китай за 30 мільйонами масок, 6 мільйонами респіраторів та 250 тисячами захисних костюмів для Чехії. Натомість в Україні у вільному доступі ні маски, ні антисептики – не знайдеш. Постійно з’являється інформація про випадки успішних або неуспішних спроб вивезти з країни величезні партії масок. У той же час, звідусіль лунають заклики використовувати засоби захисту.

«На цей час в Україні, навіть при виділених коштах з місцевих, районних бюджетів і готовності бізнесу та людей допомагати лікарням, не має змоги придбати будь-які з вищезазначених засобів. Люди та лікарні змушені купувати в будівельних і господарських магазинах захисні будівельні окуляри, нестерильні рукавиці та стерильні халати. При цьому з дня в день вартість вказаних товарів зростає ледь чи не в геометричній прогресії», – ідеться в депутатському зверненні.

Відтак, група «За майбутнє» вимагає в уряду, з одного боку, негайно забезпечити постачання в Україну таких засобів захисту, як маски, респіратори і спецодяг, а також антисептики, для громадян України та медичних установ, та для правоохоронних органів, з іншого боку, вжити дієвих заходів реагування і розслідування ситуації, що склалася навколо недостатнього забезпечення країни згаданими засобами захисту, а також випадків, висвітлених пресою, коли спритні українські ділки розпродали тисячі тон масок закордон, провернувши аферу, що містить ознаки злочину, під час пандемії коронавірусу в світі та епідемії в країні.
Comments


bottom of page