top of page

НАРДЕПИ НАПОЛЯГАЮТЬ НА РІВНИХ ПРАВАХ ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ


Учасники добровольчих формувань, які воювали на Донбасі, повинні мати право на отримання відповідного статусу та пільг. Про це ідеться у законопроекті № 3317, який зареєстрували депутати від групи «За майбутнє» Тарас Батенко, Ірина Констанкевич та Віктор Балога.

Документ передбачає внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» задля вдосконалення правового механізму підтвердження участі в антитерористичної операції учасників добровольчих формувань.

Зокрема, як наголошують ініціатори законопроекту, механізм надання статусу учасника бойових дій досі містить окремі огріхи, які не дозволяють належним чином захистити права тих, хто воював у складі добровольчих формувань. Так, підтвердити свій статус вони можуть за свідченнями трьох осіб, які вже визнані учасниками бойових дій. Проте, передбачене обмеження, що це можуть бути лише військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) офіційних збройних формувань. «Таким чином, права підтверджувати участь особи в захисті України безпідставно позбавлені власники статусу учасника бойових дій — учасники добровольчих формувань, які без вагань встали на захист нашої країни, проте з тих чи інших підстав не потрапили до складу офіційних збройних формувань України», — ідеться у пояснювальній записці до законопроекту. Ухвалення ж відповідних змін дозволить усунути цю дискримінацію добровольців, а також полегшить отримання згаданого статусу для інших учасників добровольчих формувань, які можуть не мати свідків своєї участі в антитерористичній операції серед військовослужбовців офіційних збройних формувань. Крім цього, є прогалини і в механізмі подання клопотання для отримання відповідного статусу особами, які отримали інвалідність внаслідок війни, та особами, які є членами сімей учасників добровольчих формувань, що загинули (пропали безвісти), померли в антитерористичній операції. Нині клопотання може подавати лише керівник добровольчого формування. Але ж якщо керівник, приміром, загинув, клопотання подати неможливо. Законопроект пропонує надати альтернативну можливість особам самостійно подавати клопотання за умови підтвердження свідченнями трьох осіб, які вже отримали статус учасника бойових дій. Також статус члена сім’ї учасника бойових дій пропонується поширити на членів сім’ї добровольців, яким нещодавно окремим законом було надано право на отримання статусу учасника бойових дій за перебування в складі добровольчого формування в зоні проведення антитерористичної операції протягом в сукупності 30 днів. Поданим законопроектом пропонується внести зміни до статей 6, 7 і 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

«Такий крок стане надзвичайно важливим визнанням учасників добровольчих формувань, оскільки вага їхнього внеску в захист України у порівнянні із захисниками України із офіційних збройних формувань однакова, якщо не більша, адже добровольці йшли на війну за покликом серця, а не змушені посадовими обов’язками», — наголошують народні депутати.

Commentaires


bottom of page