top of page

Нардепи просять відкласти другий етап медреформи, щоб не допустити знищення медицини


Народні депутати з депутатської групи «За майбутнє» Тарас Батенко, Ірина Костанкевич, Ігор Палиця та їхні колеги звернулись до очільника уряду Дениса Шмигаля з проханням відкласти впровадження другого етапу медичної реформи, - Перець.

«Є великий сумнів, що Національна служба здоров’я України зможе до 1 квітня 2020 року звершити підписання договорів з медичними закладами вторинного та третинного рівня. Це означає, що за найсприятливіших умов, план фінансування на квітень медзаклади отримають не раніше 5-6 квітня. А кошти – після 15-20 квітня. Таким чином, закупити необхідні медикаменти, витратні матеріали, кисень та інше протягом трьох тижнів у закладів не буде змоги», – йдеться у спільній заяві нардепів.

Вони також вказують, що незавершена реформа децентралізації не сприяє впровадженню медреформи, адже утримувачі медзакладів – районні ради не зможуть самостійно фінансувати їхню діяльність.

Також лише у 42% об’єднаних територіальних громад створенні центри первинної медицини, а заклади вторинного рівня надання допомоги мають лише одиниці ОТГ.

«Існує небезпеки, що впровадження другого етапу медреформи може спричинити звільнення лікарів, медичного персоналу, що створить напругу у суспільстві», – зазначається у заяві.

Нардепи пропонують перенести впровадження другого етапу медреформи на кінець року – 31 грудня 2020 року.

bottom of page